Nedelja, 16.10.2016.

19:40

Sautempton bolji od Barnlija, Tadić skrivio penal

Fudbaleri Sautemptona savladali su na stadionu 'Sent Meris' ekipu Barnlija – 3:1 (0:0), u osmom kolu Premijer lige.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

Dvostruki strelac za pobedničku ekipu bio je Čarli Ostin u 52, a potom i u 66 iz penala, a u listu strelaca upisao se i Nejtan Redmond u 60. minutu.

Jedini pogodak za gotujući tim postigao je napadač Sem Voks u 72. minutu iz penala.

’Sveci’ su bili dominantniji tokom celog meča i bila opasniji protivnik po golu golmana gostujućeg tima. Tim Kloda Pjuela je je povela tek u drugom poluvremenu i za 14. minuta uspela da postigne sva tri gola i reši pitanje pobednika na ovom meču.

Sautempton je osmi na tabeli sa 12 bodova, dok je ekipa Barnlija na 14. poziciji sa četiri boda manje.

Srpski fudbaler Dušan Tadić odigrao je ceo meč u dresu Sautemptona, ali je bio i krivac jedinog gola ekipe Barnlija. Naime, on je u 72, minutu povukao protivnika za dres, što je video sudija Majkl Din i pokazao na belu tačku, a precizan je bio Voks.

Poslednji meč i derbi 8. kola Premijer lige igraju u ponedeljak fudbaleri Liverpula i Mančester Junajteda u 21 čas.