Subota, 15.10.2016.

22:36

Dibala doneo preokret Juventusu

Fudbaleri Juventusa pobedili su Udineze na svom terenu sa 2:1, posle preokreta u osmom kolu Serije A.

Izvor: MN

Autor: MN

Getty Images

„Stara dama“ se učvrstila na vodećoj poziciji na tabeli sa 21 bodom, dok je Udineze vezao i četvrti meč bez pobede, nalazi se tik iznad zone ispadanja sa samo sedam bodova.

Gosti su poveli posle pola sata igre preko Janka koji je bio precizan sa oko 18 metara. Dva minuta pre kraja poluvremena Dibala je poravnao rezultat iz slobodnog udarca sa 20 metara.

U 51. minutu dosuđen je penal za Juventus kada je u kaznenom prostoru oboren Sandro, a Dibala je bio precizan sa bele tačke.

Ranije u subotu Peskara i Sampdorija su remizirali odigravši 1:1. Sve je rešeno za manje od pola sata prvog poluvremena, a rezultat je režirao jedan čovek – Kampanjaro. On je prvo postigao autogol u 12. minutu i tako doneo vođstvo Sampdoriji, da bi potom izvukao situaciju i poravnao rezultat u 23. minutu.

Peskara je ostala sa igračem manje na terenu jer je zbog drugog žutog kartona u finišu prvog poluvremena teren napustio Koda. Peskara je propustila priliku da osvoji sva tri boda u 50. minutu kada je penal promašio Kapari.