Subota, 15.10.2016.

20:17

Atletiko bez milosti, ponovo na vrhu

Fudbaleri Atletika pobedili su Granadu sa 7:1 na svom terenu u osmom kolu španske Primere.

Izvor: MN

Autor: MN

EPA/JAVIER LIZON

Ekipa Dijega Simeonea se tako vratila na čelo tabele sa 18 bodova, jednim više od Sevilje i dva od Barselone.

Granada je i dalje zakucana za dno tabele sa samo dva osvojena boda, posle šestog poraza u sezoni.

Madriđani su do trijumfa došli posle preokreta. Granada je povela u 18. minutu preko Kuneke, koji je na asistenciju Tita na ivici kaznenog prostora primio loptu, okrenuo se i savladao Oblaka.

Radost gostiju trajala je 14 minuta, jer je tada rezultat poravnao Karasko. Posle kornera sa desne strane stvorila se gužva u kaznenom prostoru, Savić je izbacio loptu ka usamljenom Karasku koji snažnim udarcem pogađa gol sa oko 11 metara. Isti igrač je u 45. minutu preokrenuo rezultat. Prihvatio je loptu od Koree, namestio se na udarac i savladao golmana iskosa sa 12 metara.

On je kompletirao het-trik u 62. minutu. Grizman je prošao po desnoj strani, centrirao iz mrtvog ugla, a Karasko natračo na loptu u kaznenom prostoru za 3:1.

Goleadu Karaska nastavio je Gaitan samo minut kasnije sa pet metara, posle nekoliko neuspešnim pokušaja svojih saigrača. On je zaslužan i za peti gol Madriđana koji je postignut u 81. minutu, sada je Karasko bio u ulozi asistenta, a Gaitan je bio precizan sa petnaestak metara.

Atletiko nije imao milosti prema rivalu ni u poslednjih pet minuta, pa su Granadu dotukli prvo Korea u 85, a zatim i Tijago u 87. minutu.