Subota, 15.10.2016.

17:19

Veliki kiks Bajerna u Frankfurtu

Fudbaleri Bajerna odigrali su samo 2:2 sa Ajntrahtom u Frankfurtu u duelu 7. kola nemačke Bundeslige.

Getty images

Šampion Nemačke nije uspeo da pobedi iako je u 65. minutu imao vođstvo od 2:1 i igrača više.

Povratnik u startnu postavu Arjen Roben je u 10. minutu doveo goste do prednosti na asistenciju Davida Alabe, a izjednačio je Hušti u poslednjem minutu drugog dela.

Novo vođstvo Bajernu doneo je Kimih u 62. minutu, a kada je Huštio tri minuta kasnije dobio drugi žuti karton delovalo je da će Bavarci lako privesti meč kraju. Ipak, 12 minuta pre kraja Fabijan je izjednačio i doneo svom timu veliki bod.

Bajern je prvi sa 17 bodova, dva više od Kelna koji je savladao Ingloštad sa 2:1 uz dva gola Modesta u prvom poluvremenu.

Augsburg i Šalke odigrali su nerešeno 1:1. Bentaleb je pogodio za goste u 65. minutu, a Bajer je 12 minuta kasnije izjednačio. Gojko Kačar igrao je od prvog minuta u domaćem sastavu, a zamenjen je tri minuta pre kraja.

Zanimljivo je bilo i na duelu Menhengladbah – Hamburger, iako je na kraju bilo 0:0. Gosti su od 25. minuta bili bez isključenog Klebera, a Borusija je promašila čak dva penala na utakmici. U gostujućoj ekipi Filip Kostić je igrao do 73. minuta.

Fudbaleri Verdera pobedili su Bajern iz Leverkuzena u Bremenu sa 2:1, u poslednjem subotnjem duelu 7. kola.

Domaći tim stigao je do tek druge pobede u sezoni i sada je 13. na tabeli sa 7 bodova. Gosti su poraženi treći put u prvih sedam kola, ali imaju i tri pobede i 9. su na tabeli sa tri boda više.

Bajer je u većem delu utakmice imao kontrolu poseda i inicijativu, ali to nije iskoristio, posebno u drugom poluvremenu.

Januzović je doveo Verder u vođstvo u 13. minutu, ali je 14 minuta kasnije izjednačio Čalhanoglu. Veliku radost domaćim navijačima i pobedu svom timu doneo je Mane poal sata pre kraja utakmice.