Subota, 15.10.2016.

16:54

Džeko srušio Napoli na San Paolu

Fudbaleri Rome pobedili su Napoli sa 3:1 na stadionu San Paolo u derbiju osmog kola Serije A.

Izvor: MN

Autor: MN

Getty Images

Pobedu „Vučici“ doneo je dvostruki strelac Edin Džeko koji je pogotke postigao u 43. i 54. minutu i tako postao prvi strelac šampionata.

Tačku na meč stavio je Salah u 86. minutu, a poraz Napolija ublažio je Kulibali u 58. minutu.

Roma se ovim trijumfom, petim u sezoni, a prvim na gostujućem terenu, popela na drugo mesto na tabeli sa 16 bodova, dok Napoli ima dva manje.

Srpski fudbaler Nikola Maksimović odigrao je ceo meč za poraženi tim.

Roma je povela u 43. minutu, Salah je oduzeo loptu Kulibaliju sa gol-aut linije, centrirao ka kaznenom prostoru, Naingolan je propustio, a Džeko iz prve bio precizan.

U 54. minutu prednost je duplirana. Florenci je odlično izveo slobodan udarac sa desne strane i oko 20 metara udaljenosti, Džeko je bio kod druge stative i bez skoka glavom postigao pogotak, dok ga je iza leđa držao Hisaj.

Samo četiri minuta kasnije domaći vraćaju neizvesnost u meč i smanjuju rezultat. Gulam je izveo slobodan udarac sa desne strane, Kulibali je bio najviši u skoku i postiže pogodak.

Napoli je potom pokušao inicijativom da stigne do izjednačenja, ali je Roma odolela pritisku, da bi Salah overio pobedu svoje ekipe u 86. minutu. Pobegao je svojim protivnicima, izašao pred golmana i savladao ga.

1. Juventus 7 6 0 1 15:4 18
2. AS Roma 8 5 1 2 19:10 16
3. Napoli 8 4 2 2 15:9 14
4. Lacio 7 4 1 2 13:7 13
5. Kjevo 7 4 1 2 9:6 13
6. AC Milan 7 4 1 2 12:10 13
7. Đenoa 6 3 2 1 8:5 11
8. Torino 7 3 2 2 13:8 11