Četvrtak, 29.09.2016.

18:54

LE: Bez golova u Astani, pobeda Majnca nad Gabalom

U drugom kolu grupne faze Lige Evrope Astana je remizirala sa ekipom Jang Bojsa – 0:0, dok je Majnc u uzbudljivom meču savladao Gabalu – 3:2 (0:1).

Izvor: SM

Autor: SM

EPA/AZIZ KARIMOV

Fudbaleri Astane i Jang Bojsa, koji se nalaze u grubi B, sada imaju isti učinak, pošto su u prvom kolu izgubili od Apoela, odnosno od Olimpijakosa.

U drugom meču, koji je odigran u istom terminu (17h), viđeno je čak pet golova. Ekipa Majnca je povela u prvom poluvremenu golom Jošinora Mutoa u 41. minutu, da bi fudbaleri iz Azerbejdžana napravili preokret i poveli sa 2:1 golovima Ruslana Gurbanova iz penala i Sergeja Zenjova u 62. minutu.

Međutim , nemačka ekipa uspela je da se vrati i za šest minuta je izjednačila golom Džona Kordobe, da bi konačan rezultat postavio 20- godišnji fudbaler Levin Oztunali u 78. minutu (3:2).

Majnc se sada nalazi prvi na tabeli u grupi C, dok je Gabala poslednja bez osvojenog boda.

Bivši fudbaler Partizana Voijislav Stanković odigrao je ceo meč za ekipu Gabale, kao i srpski reprezentativac Nemanja Maksimović i koji je takođe proveo na terenu 90 minuta, u remiju Astane nad švajcarskim klubom. Đorđe Despotović je igrao do 74. minuta, dok je golman Nenad Erić odigrao ceo meč za ekipu iz Azerbejdžana.

Miralem Sulejmani je do 81. minuta bio u postavi Jang Bojsa.