Nedelja, 25.09.2016.

19:12

Sautempton ubedljiv, Tadić strelac

Fudbaleri Sautemptona savladali su Vest Hem u Londonu 3:0 (1:0) u utakmici šestog kola Premijer lige.

Izvor: MN

Autor: MN

Getty Images

Strelci za "svece" bili su Čarli Ostin u 40, Dušan Tadić u 61. i Džejms Vord-Praus u 92. minutu.

Londonski klub posle novog poraza pao je u zonu ispadanja sa samo tri boda, dok je Sautempton sada 10. sa osam bodova.

Tadić je ovo bio prvi gol u Premijer ligi ove sezone. Vezni igrač gostiju pokrenuo je i akciju za prvi gol, a na terenu je bio do 80. minuta.

Gosti su poveli pet minuta pre kraja prvog poluvremena. Bertrand je lepo prošao po levoj strani, ubacio loptu na oko 11 metara u kazneni prostor, Ostin se našao na pravom mestu, šutirao iz prve i bio precizan.

Prednost je duplirana u 61. minutu. Spetljali su se izabranici Slavena Bilića u poušaju da izbace loptu sa svoje polovine.

Fudbaleri Sautemptona su je oduzeli, krenuli u napad, Ostin je ugledao usamljenog Tadića na ivici kazenog prostora, proigrao ga, srpski fudbaler izašao pred golmana koji je bio previše napred, obišao ga i zatresao praznu mrežu.

Razigrani Sautempton tačku na meč stavio je u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena, a posle lepe kombinacije u kaznenom prostoru, Vord-Praus postavlja konačan rezultat.