Nedelja, 25.09.2016.

17:34

BL: Nastavlja se ponor Šalkea

Fudbaleri Šalkea poraženi su na gostovanju Hofenhajmu sa 2:1 u petom kolu nemačke Bundeslige.

Izvor: MN

Autor: MN

Getty Images

Ekipa iz Gelzenkirhena nastavila je sa očajnim partijama, pa je zabeležila i peti poraz, uz gol-razliku 2:10 i zakucana je za dno tabele bez bodova.

Sa druge strane Hofenhajm je posle četiri remija u nizu konačno uspeo da trijumfuje.

Šalke je poveo već u četvrtom minutu preko Čupo-Motinga koji je glavom sa pet metara postigao gol, posle dodavanja Emboloa sa desne strane. Vođstvo su gosti imali samo do 17. minuta kada je rezultat poravnao Kramarić.

Kaderabek je odlično ubacio loptu u kazneni prostor sa leve strane, jedan fudbaler Hofenhajma nije uspeo da je zahvati glavom, ali je potom to uradio hrvatski fudbaler za 1:1.

Konačan rezultat postavio je Rup, na asistneciju Demirbeja, četiri minuta pre odlaska na poluvreme.

Srpski fudbaler Matija Nastasić odigrao je ceo meč za Šalke.

U poslednjem meču kola sastaju se Keln i Lapcig.