Nedelja, 25.09.2016.

16:00

Večna lista strelaca Kalča – Totijev 250. gol

Legendarni fudbaler i ikona Rima FrančeskoToti postigao je u nedelju 250. pogodak u najjačem rangu italijanskog fudbala.

Izvor: SM

Autor: SM

GettyImages

Na večnoj listi najboljih strelaca “Kalča” Toti se učvrstio na drugoj poziciji iza i dalje neprikosnovenog Silvija Piolija koji uz sebe ima 275 prvenstvenih golova.

Ekipa Lučijana Spaletija izgubila je u sedmom kolu Serije A rezultatom od 3:1 i na tabeli zauzimaju četvrto mesto i imaju pet bodova manje od vodećeg na tabeli ekipe Juventusa.

Toti je utakmicu počeo sa klupe, a Spaleti ga je uveo na poluvremenu umesto zamenika kapitena De Rosija. Ikona 'Vučice' bio je jedini strelac na meču sa Torinom i to golom iz penala početkom drugog poluvremena.

To je bio 250. gol u karijeri ’Princa’ iz Rima koji je svoju karijeru u dresu Vučice započeo pre 23 godine, kada je kao šesnaestogodišnjak debitovao na meču protiv Breše.