Utorak, 20.09.2016.

22:38

Milan kao nekad – pored Juventusa

Fudbaleri Milana savladali su Lacio 2:0 (1:0) u premijernom meču petog kola Serije A.

"Rosoneri" su drugom uzastopnom pobedom stigli do deobe druge pozicije i podsetili svoje navijače na dane kada su se borili za titulu.

Tim Vinčenca Montele je odigrao najbolji meč ove sezone i bez većih problema nadigrao goste iz Rima.

Poveli su u 37. minutu četvrtom golom Karlosa Bake u sezoni. Juraj Kucka je ukrao loptu na sredini terena i brzo je gurnuo u prazan prostor za Kolumbijca koji beži trojici rivala i rutinski je gura po zemlji pored nemoćnog strakoše.

Milanezi su pobedu overili 16 minuta pre kraja. Rumun Stefan Radu je igrao rukom u svom kaznenom posle centaršuta sa desne strane, a neumoljiv sa 11 metara bio je Mamadu Nijang.

Imao je Milan još nekoliko dobrih prilika tokom meča, Bonaventura je u prvompoluvremenu pogodio stativu, dok je Nijang početkom drugog dobio za nijansu prejak pas koji je upropastio sjajnu situaciju za gol.

Milan, koji se izjednačio sa šampionom Juventusom uz meč više, u sledećem kolu gostuje Fiorentini, dok Lacio, koji ima dva boda manje na deobi od 4-7. pozicije sa Romom, Kjevom i Interom čeka Empoli.

Lider Napoli u sredu gostuje Đenoi, Juventus čeka Kaljari, Inter igra u Empoliju, dok Roma čeka Krotone. Torino našeh Siniše Mihajlovića gostuje Peskari.