Četvrtak, 01.09.2016.

19:32

Kvalifikacije: Emirati iznenadili u Japanu

Prvi mečevi azijskih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018. doneli su i prvo veliko iznenađenje.

Reprezentacija Ujedinjenih Arapskih Emirata šokirala je u Saitami selekciju Japana sa 2:1 posle preokreta.

Kejsuke Honda je doneo vođstvo domaćinu u 11. minutu, da bi već u 20. izjednačio Ahmed Kalil.

U desetom minutu nastavka isti igrač realizuje penal za preokret, a tim Vahida Halilhodžića u završnici ne uspeva da izbori bar jedan bod.

Preostali favoriti su bili sigurni na startu kvalifikacija, Australija je savladala Irak 2:0, Južna Koreja je bila bolja od Kine 3:2, dok je Uzbekistan pobedio Siriju 1:0.

Dramatično je bilo u Teheranu gde je Iran pogocima u nadoknadi vremena savladao Katar sa 2:0, dok je Saudijska Arabija minimalnim rezultatom nadigrala Tajland.