23:29

Ispao Vest Hem, Oly jedva, Rajković prošao Split

Ekipa Astre Đurđu napravila je najveće iznenađenje u plej-of rundi kvalifikacija za Ligu Evrope.

Getty Images

Rumunski sastav šokirao je navijače Vest Hema na londonskom Olimpijskom stadionu, pošto je, posle remija pred svojim navijačima u prvom susretu (1:1), slavio golom Filipea Tešeire u 45. minutu.

'Čekićari' Slavena Bilića su na taj način i drugu godinu zaredom eliminisani iz drugog po kvalitetu evropskog takmičenja od Astre.

S druge strane, Olimpijakos je posle eliminacije iz Lige šampiona, barem je tako delovalo, imao lak zadatak protiv portugalske Arouke. Međutim, Pirejci su na jedvite jade uspeli da eliminišu goste, tek posle produžetaka.

Gosti su se dobro branili, da bi u 80. minutu Gege doneo produžetke svom timu. Oly je od tog trenutka krenuo u totalnu ofanzivu, a ono što nije uspelo njegovim saigračima u finišu regularnog toka – ispravio je Dominges u 94 minutu, da bi potvrdu ulaska u grupnu fazu doneo Ideje u 113. minutu.

Najveća drama viđena je na Poljudu, gde je Makabi iz Tel Aviva tek posle izvođenja jedanaesteraca uspeo da se domogne grupne faze.

'Bili' su poveli preko Ćosića u 40. minutu, izjednačio je Skarione u 52, da bi ponovo Ćosić, sada u 59. minutu, odveo susret u dodatnih 30 minuta igre.

Kako u produžecima nije bilo golova, usledilo je izvođenje jedanesteraca. U prve četiri serije obe ekipe promašile su po dva penala, jedan udarac domaćih odbranio je i naš Predrag Rajković, da bi Ćosić šutem preko gola u šestoj seriji od junaka postao tragičar jer je Rikan potom bez većih problema potvrdio prolaz svoje ekipe.

Preostali favoriti su uglavnom bez većih problema došli do mesta na žrebu, koji je na programu u petak od 13 časova u Nionu, Panatinaikos je sačuvao velikih 3:0, remijem protiv Brenbija u Danskoj 1:1, Karabag je sa ubedljivih 3:0 stigao i prestigao Geteborgovih 1:0 iz prvog susreta, Gent je protutnjao pored Škendije sa 4:0, ukupno 6:1, dok je slovenačkom Mariboru nedostajao pogodak za eliminaciju Gabale 1:0 (ukupno 3:2).