Četvrtak, 28.07.2016.

21:25

LE: Poraz Zaglembja, Senderjiske slavio u Poljskoj

Fudbaleri Senderjiskea pobedili su Zaglembje u Poljskoj sa 2:1, u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Starsport

Poljski tim, koji je prethodno izbacio Partizan u drugoj rundi, uspeo je da psotigne gol posle više od 250 minuta, ali je promio dva i nalazi se pred ispadanjem.

Posle dva duela protiv Partizana koja su završena bez golova, ekipe Zaglembja je protiv Senderjiskea primila dva gola u prvom poluvremenu.

Kron je pogodio za 1:0 u 19. minutu, a 17 minuta kasnije prednost je duplirao Dal Hende. Janoška je u nadoknadi prvog dela smanjio, a šansu da izjednači propustio je Starzinski koji je promašio penal u 62. minutu.

Splitski Hajduk je praktično završio posao, pošto je u gostima pobedio ukrajinsku Oleksandriju 3:0. Ruski Krasnodar je takodje sa 3:0 pobedio Maltešku Birkirkaru. Helsinki je pobedio u gostima Geteborg 2:1, a pobedu u gostima zabeležila je i slovačka Trnava, koja je u Beču pobedila Austriju.