Nedelja, 01.05.2016.

22:39

Lacio poslao Romu u elitu

Fudbaleri Lacija savladali su Inter 2:0 i rešili borbu za plasman u Ligu šampiona.

Lacio je u kvalifikacije za elitno takmičenje poslao omraženog gradskog rivala Romu, koja dva kola pre kraja Serije A ima sedam bodova više od "nerazura".

Rimljani su goste iz Milana savladali pogocima veterana Miroslava Klozea u uvodnim, te Antonija Kandreve iz penala u završnim minutima meča.

"Nebesko-plavi" su poveli već u osmom minutu, posle prve konkretne akcije na Olimpiku. Senad Lulić je poslao loptu u kazneni prostor, a 37-godišnji Kloze je primetio Samira Handanoviča van gol linije, pa ga je savladao fantastičnim lobom.

Dvadesetak minuta kasnije Inter je imao šansu za poravnanje, Stevan Jovetić je pokupio centaršut unutar šesnaesterca, šutirao je po zemlji, ali i po sredini, pa je Federiko Marketi uspeo da odbrani.

Nije bilo mnogo uzbuđenja u nastavku meča, koji je rešen sedam minuta pre kraja. Džejson Muriljo je bio neoprezan, oborio je Keitu u kaznenom prostoru, a sa bele tačke je Kandreva bio neumoljiv.

U domaćem timu su nastupila dvojica srpskih igrača, Dušan Basta i Milan Biševac su odigrali ceo meč, dok je Sergej Milinković-Savić ostao na klupi za rezerve.

S druge strane, nije bilo Adema Ljajića u ekipi Roberta Mančinija, koja će u poslednja dva kola braniti četiri boda prednosti u odnosu na Fiorentinu, u borbi za direktan plasman u Ligu Evrope.

Lacio je osmi sa devet bodova od petog mesta koje drži "Viola", pa će u preostalih 180 minuta pokušati da se dostojno oprosti od sezone.