22:24

Rakitić i Suares vratili Barselonu na vrh

Posle Atletiko Madrida i Real Madrida, i Barselona je zabeležila pobedu u 36. kolu Primere i nastavila dramatičnu borbu za titulu.

Getty Images

Katalonci su teže nego što se očekivalo slavili protiv Betisa na stadionu Benito Viljamarin i vratili se na čelo tabele – 2:0 (0:0).

Gosti su poveli pogotkom Ivana Rakitića u 50. minutu, posle asistencije Lionela Mesija, da bi magični Argentinac bio paker i prilikom pogotka Luisa Suaresa u 81. minutu.

Ekipa Luisa Enrikea sada ima 85 bodova, isto koliko i 'Jorgandžije' koje su ranije tokom dana porazile Rajo Valjekano, odnosno jedan više od 'kraljevskog' kluba – koji je pogotkom Gareta Bejla porazio Real Sosijedad na Anoeti.

'Blaugrani' je posao u Andaluziji znatno olakšao iskusni defanzivac domaćina Haiko Vesterman, dobivši dva žuta kartona u prvom poluvremenu za svega sedam minuta.

Barselona je, kao što to uvek čini, preuzela kontrolu od samog starta i počela da kruži oko kaznenog domaćina, ali u prvih 45 minuta praktično da nismo videli pravo uzbuđenje. Ipak, meč je poprimio totalno drugačiju dimenziju posle isključenja nemačkog štopera – koji je najpre 'požuteo' zbog povlačenja rivala sa leđa, a potom zbog zakasnelog starta nad Rakitićem.

Već u drugom minutu nastavka videli smo prvu ozbiljnu priliku – Nejmar da Silva je proigrao Suaresa, ali je Urugvajac poslao loptu pored stative sa desetak metara. Međutim, samo tri minuta kasnije 'Blaugrana' je vodila. Mesi je poslao loptu na penal, golman i štoper Betisa se nisu javili jedan drugom, a to je spremno dočekao Rakitić i prosledio loptu u praznu mrežu.

Nastavila je Barsa da čuva posed protiv nemoćnog domaćina, da bi konačan rezultat postavio Suares u 81. minutu, postigavši svoj 35 gol u sezoni na 33 meču, na divnu asistenciju Mesija sa gotovo 40 metara.

U poslednjem meču dana, Granada je stigla do izuzetno važna tri boda u borbi za opstanak, posle fenomenalnog preokreta kod kuće protiv Las Palmasa – 3:2. Džonatan Vieira doneo je već u 12. minutu dva gola prednosti gostima, ali su Ruben Roćina u 14. i Jusef El Arabi u 22. ekspresno vratili egal, da bi Rikardo Kosta kompletirao preokret za veliko slavlje