Subota, 30.04.2016.

20:17

Petarda Torina, bez golova u Veroni

Ekipa Torina deklasirala je u gostima Udineze 5:1 (2:0) u utakmici 36. kola Serije A.

Getty Images

'Bikovi', posle 36 odigranih utakmica, zauzimaju deseto mesto na tabeli sa 45 bodova, dok je ekipa sa Friulija na 16. poziciji sa sedam bodova manje, ali i šest daleko od zone ispadanja.

Gosti su posle 45 minuta igre imali dva gola prednosti, pogocima Pontusa Jansona u 12 i Arfije Akve u 45. minutu, da bi domaćin uspeo da se vrati golom Felipea posle 120 sekundi igre u nastavku.

Međutim, samo tri minuta kasnije Josef Martines vratio je dva gola prednost Torinu, a Andrea Beloti otklonio je sve sumnje oko imena pobednika u 56. Konačan rezultat susreta postavio je ponovo Martines, svojim drugim pogotkom u 83. minutu.

U poslednjem meču dana, Kjevo i Fiorentina odigrali su bez golova u Veroni. 'Viola' je propustila priliku i da teoretski obezbedi Ligu Evrope sledeće sezone, pošto na dva kola do kraja ima sedam bodova više, uz meč više, od šestoplasiranog Milana (60).

S druge strane, Kjevo je sada osmi sa 49 bodova.