Subota, 30.04.2016.

20:00

Atletiko na minimalac odgovorio minimalcem

Sva je prilika da ime novog/starog prvaka Španije nećemo saznati sve do poslednjeg kola, pošto je i Atletiko Madrid nastavio sa trijumfima.

Getty Images

Tim Dijega Ćola Simeonea pobedio je Rajo Valjekano na Visente Kalderonu minimalnim rezultatom i barem na kratko preuzeo čelo Primere.

Strelac pogotka vrednog tri boda bio je sjajni Antoan Grizman u 55. minutu, pošto je samo četrdeset sekundi ranije zamenio Olivera Toresa.

Atleti je na taj način odgovorio gradskom rivalu Realu, koji je u prvom susretu dana istovetnim rezultatom slavio na gostovanju Real Sosijedadu, dok aktuelni šampion Barselona od 20.30 ide u goste Real Betisu.

Atletiko sada ima 85 bodova, jedan više od Reala, a tri od Barse.

Trener 'Jorgandžija', koji će zbog kazne ostatak nacionalnog šampiona posmatrati sa tribina, odlučio je da odmori gotovo kompletan tim koji je savladao Bajern Minhen (1:0), ali i odmori igrače pred revanš polufinala Lige šampiona naredne srede u Minhenu.

Uprkos tome domaćin je bio bolji rival, a mogao je do vođsta već u petom minutu, ali je Martin Huan Karlos zaustavio dobar pokušaj Anhela Koree. Do odlaska na odmor nije bilo pravih uzbuđenja, da bi se odlučujući trenutak meča odigrao posle deset minuta igre u nastavku.

Štoper gostiju je slabo reagovao i izbio loptu na dvadesetak metara od gola, odakle na nju natrčava Francuz i snažnim udarcem je šalje u bliži gornji ugao.

U preostalih nešto više od pola časa igre igralo se kao i pre jedinog pogotka, a da njegov tim osvoji sva tri boda 27. put u sezoni pobrinuo se i Jan Oblak sa nekoliko sigurnih intervencija u samom finišu.