Subota, 30.04.2016.

17:51

Bejl ostavio Real u igri za titulu

Real Madrid pobedio je Real Sosijedad na Anoeti minimalnim rezultatom u prvom subotnjem meču 36. kola Primere.

Getty Images

'Kraljevski' klub je tako ostao u igri za titulu, dva kola pre kraja šampionata, pošto sada ima dva boda više od Barselone i Atletiko Madrida, uz susret više.

Duel u Baskiji obeležila je tvrda igra i mali broj šansi, gosti su ipak bili konkretniji rival i na kraju su uspeli da upišu veoma važna tri boda – pogotkom Gareta Bejla u 80. minutu.

Ekipa Zinedina Zidana sada se okreće revanšu polufinala Lige šampiona protiv Mančester Sitija, posle 0:0 u prvom meču na Etihadu, dok 'Jorgandžije' od 18.15 dočekuju Rajo Valjekano, a Barselona dva časa kasnije igra sa Real Betisom u gostima.

Franucski stručnjak na teškom gostovanju nije mogao da računa ni na Danija Karvahala ni Marsela, odnosno na već od ranije povređene Karima Benzemu i Kristijana Ronalda.

Međutim, kao i nekoliko puta ove sezone ulogu spasioca preuzeo je brzonogi Velšanin – postigavši svoj 19. gol u takmičarskoj godini.

Prvo poluvreme proteklo je gotovo bez pravih prilika, a jedino uzbuđenje viđeno je ispred gola domaćina u 41. minutu. Naćo je sjajno šutirao posle solo prodora, ali je Džeronimo Rulji još boljom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

Ništa se značajnije nije promenilo ni u nastavku, Zidan je pokušao da izmenama 'nagradi' dominaciju svog tima, da bi prvu veliku šansu propustio upravo Bejl, kada je šutirao sa desetak metara, ali se još jednom istakao jedan od boljih golmana Primere.

Ipak, Real nije odustajao i takav pristup mu se isplatio deset minuta pre kraja. Mlađani Lukas Vaskes uputio je centaršut na bližu stativu sa desnog krila, a Bejl odlično skočio i zakucao loptu u same rašlje.