Nedelja, 24.04.2016.

22:38

Juventus na korak do titule

Fudbaleri Juventusa pobedili su Fiorentinu sa 2:1 u Firenci u 35. kolu Serije A.

Getty Images

Stara dama sve je bliža odbrani titule u šampionatu Italije, sada ima 12 bodova više od drugoplasiranog Napolija koji ima i meč manje.

Juventus ima priliku da već u nedelju i teoretski stigne do trofeja, ako Napoli ne bude pobedio Romu.

Fiorentina je ostala na petom mestu sa 59 bodova.

Gosti iz Torina poveli su u 39. minutu golom mandžukića posle asistencije Pogbe. Stara dama prednost je čuvala sve do 81. minuta kada rezultat poravnava Kalinić. Ipak, takav rezultat stajao je samo dva minuta, jer je brzo vođstvo Juventusu vratio Morata.

Kalinić je pravio mnogo problema u Juventusu u finišu. Fiorentina je propustila priliku da stigne do boda u poslednjem minutu, kada je Kalinićev udarac odbranio Bufon, a nekoliko trenutaka kasnije hrvatski fudbaler pogodio je prečku, pa je rezultat ostao nepromenjen.