Subota, 23.04.2016.

20:15

FA: Marsijal heroj, Junajted u finalu!

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u finale FA kupa posle dramatične pobede nad Evertonom.

Getty images

Ekipa Luja van Gala slavila je na Vembliju sa 2:1 golom Antonija Marsijala u 93. minutu.

Prethodno je viđena velika borba, Junajted je poveo golom Felainija u 34. minutu, ali je Everton u drugom poluvremenu bio mnogo bolji tim i propustio je priliku da slavi.

U 57. minutu Romelu Lukaku nije iskoristio penal, pošto je njegov udarac zaustavio sjajni De Hea, ali je Everton izjednačio 15 minuta pre kraja autogolom Smolinga.

Imao je Everton u tom periodu poptunu kontrolu i još nekoliko velikih šansi, ali ih nije iskoristio i u poslednjim trewnucima Marsijal je na asistenciju Erere doneo veliko slavlje navijačima Junajteda.

Junajted je do sada osvajao ovaj trofej 11 puta, a poslednji trijumf ostvario je pre 12 godina.

Rival timu Luja van Gala u finalu biće pobednik duela Kristal Palas – Votford koji je na programu u nedelju.