Subota, 23.04.2016.

19:00

Čuka "srušila" Partizan u 90. minutu

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su Partizan na stadionu u Humskoj u sa 2:1 u drugom kolu plej ofa Superlige Srbije.

Izvor: MN

Autor: MN

Čuka
Starsport

Ekipa sa Banovog brda zadržala je drugu poziciju na tabeli, ali je uvećala prednost nad Partizanom koja sada iznosi pet bodova.

Pogotke za Čukarički postigli su Janković u 10. i Pavlović u 90. minutu, dok je strelac za Partizan bio Božinov.

Obe ekipe meč su završile sa desetoricom igrača, prvo je Milenković dobio direktan crveni karton za domaće, posle grubog starta nad Bojićem, da bi iz istog razloga teren napustio Janković, koji je napravio prekrštaj nad Evertonom.

Čukarički je poveo u 12. minutu. Posle slobodnog udarca iskosa sa 16 metara, Đurić je loptu sa druge stative vratio na metar-dva od gola Partizana, Janković prima na grudi i šutira pod prečku Šaranova.

Sedam minuta trebalo je Partizanu da izjednači. Bandalovski je asistirao Božinovu u kaznenom prostoru, a on "potkopao" loptu i prebacio golmana za 1:1.

Fudbaleri Partizana tražili su penal u 23. minutu posle kornera. U skoku su bili Bandalovski i Đurić, igrač Čukaričkog podigao je ruku i lopta ga je pogodila, ali sudija nije pokazao na belu tačku. Usledila je kontra gostiju, Šaranov je izašao, nije uspeo na pravi način da reaguje, ali lopta ipak odlazi u gol-aut.

I fudbaleri Čukaričkog tražili su jedanaesterac sredinom drugog poluvremena. Pavlović je petom prebacio loptu ka sebi, krenuo ka golu, pored njega su bila dvojica fudbalera Partizana, Evertonje hteo da izbaci loptu ispred rivala, zakačio ju je, a fudbaler Čukaričkog je pao, ali sudija nije pokazao na belu tačku.

Čukarički vraća vođstvo u 90. minutu. Posle neuspešnog kornera za Partizan, Čukarički je bio u odličnoj brzo kontri, Knežević je ubacio loptu ka Pavloviću koji je bio sam na drugoj strani i iz prve trese mrežu za pobedu svoje ekipe.

Tok meča:

Čukarički je odmah zapretio, Pavlović je bio u kontranapadu, ali je napravio faul nad Milenkovićem, pa je pogodak poništen.

Usledila je još jedna kontra gostiju posle koje Šaranov hvata loptu, a onda prvi konkretniji napad i za Partizan preko Mihajlovića koji je se leve strane ušao kazneni prostor, ali je šutirao u bliži ugao Stevanovića, pa golman Čukaričkog bez problema otklanja opasnost.

Još jednom je akcija Partizana išla preko Mihajlovića, mladi fudbaler dobio je loptu od Božinova sa suprotne strane, iz prve je levom nogom centrirao, pa je Čukarički morao da izvodi gol-aut. Nastavljena je otvorena igra na obe strane, Jovanović je bio u velikoj prilici za Čukarički, bio je sam na oko 12 metara, ali je šutirao pored stative.

Tri minuta kasnije tim sa Banovog brda je mogao i do dva gola prednosti, Janković je iskoristio neorganizovanost partizanove odbrane izašao pred Šaranova koji spasava svoju ekipu.

Golman Čukariočkog istakao se nekoliko minuta kasnije kada je odbranio pokušaj Mihajlovića sa deset metara.

Partizan je ostao sa igračem manje na terenu jer je direktan crveni karton dobio Milenković posle oštrog starta nad Bojićem na sredini terena. Mladi fudbaler crno-belih izgubio je loptu, a onda je otvorenim đonom faulirao protivnika. Bojić je morao da napusti teren, umesto njega ušao je Matić.

Fudbaleri Partizana tražili su crveni karton za Jankovića u 38. minutu, jer je faulirao Evertona na polovini domaćih, što sudija i čini. Janković je takođe otvorenim đonom startovao na fudbalera Partizana, na terenu ponovo izjkednačen broj fudbalera.

Mihajlović pravi dosta problema Čukaričkom na početku drugog poluvremena, u jednom napadu proigrao je Bogosavca koji je šutirao malo preko prečke, da bi potom pokušao makazicama, ali je prebacio gol.

Iako su obe ekipe imale po igrača manje na terenu, igralo se otvoreno na obe strane, ali nije bilo toliko uzbudljivo kao u prvom poluvremenu. Viđeno je po nekoliko udaraca sa distance, bez promene rezultata.

Fudbaleri Čukaričkog tražili su jedanaesterac sredinom drugog poluvremena. Pavlović je petom prebacio loptu ka sebi, krenuo ka golu, pored njega su bila dvojica fudbalera Partizana, Evertonje hteo da izbaci loptu ispred rivala, zakačio ju je, a fudbaler Čukaričkog je pao, ali sudija nije pokazao na belu tačku. Ekipa Ivana Tomića potom je bila u kontri, ali akcija je propala.

Usledio je nešto mirniji period igre, ali Čukarički vraća vođstvo u 90. minutu. Posle neuspešnog kornera za Partizan, Čukarički je bio u odličnoj brzo kontri, Knežević je ubacio loptu ka Pavloviću koji je bio sam na drugoj strani i iz prve trese mrežu za konačnih 1:2.

Sastavi:
Partizan: Šaranov, Bandalovski, Jovanović, Milenković, Bogosavac, Everton, Kosović, Brašanac, Mihajlović, Stevanović, Božinov
Čukarički: Strvanović, Stojković, Živković, Đurić, Ostojić, Janković, Srnić, Janković, Jovanović, Bojić, Pavlović