17:51

Real sa rezervama okrenuo 0:2, Bejl heroj

Fudbaleri Real Madrida ostali su u trci za šampionsku titulu u Primeri, iako je Zinedin Zidan protiv Rajo Valjekana izveo kombinovan sastav.

Getty images

Madriđani su u Valjekasu gubiuli sa 2:0, igrali su bez Ronalda, Benzeme, Modrića i Ramosa, ali su ipak uspeli da pobede sa 3:2.

Ovom pobedom ’Kraljevski’ klub se popeo na čelo tabele barem na nekoliko sati i sada ima 81 bod, dva više od Barselone i Atletiko Madrida.

Zinedin Zidan je očigledno želeo da odmori neke igrače pred polufianle Lige šampiona, a domaćin je to surovo kaznio na početku. Embarba je pogodio u 7. minutu, a sedam minuta kasnije i Miku se supisao u strelce – 2:0.

Real je delovao veoma loše u tim trenucima, ali je u 35. minutu posle asistencije Tonija Krosa veoma važan gol postigao Garet Bejl. Potpuno preokret usledio je u nastavku. Lukas je izjednačio u 52. minutu , a devet minuta pre kraja Bejl je ukrao loptu protivniku i posle sjajnog solo prodora pogodio je za konačnih 3:2.