Petak, 22.04.2016.

22:31

HSV dobio, Verder u velikom problemu

Fudbaleri Hamburgera savladali su Verder sa 2:1 u prvom meču 31. kola Bundeslige i tako ostavili rivala u zoni ispadanja.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Photo by Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

Hamburg je slavio posle dva uzastopna poraza, a ekipi iz Bremena u sledeće tri utakmice predstoji grčevita borba za opstanak.

Domaći tim je posle prvih pola sata igre imao prednost od dva gola, a oba puta mrežu Vidvalda tresao je Lasoga.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a otvorenu utakmicu mogao je da zakomplikuje Klaudio Pizaro, ali je u 57. minutu njegov udarac sa bele tačke odbranio Jaroslav Drobni.

Ipak, Entoni Udžah je u 65. minutu uspeo da smanji rezultat, ali Verder nije uspeo da izvuče bod u Hamburgu.

Za domaćina, Gojko Kačar odigrao je celo drugo poluvreme i u 61. minutu promašio je dobru priliku.