Četvrtak, 21.04.2016.

22:34

Sančes doneo 500. pobedu Arsenalu u PL

Fudbaleri Arsenala pobedili su Vest Bromvič Albion 2:0 na svom terenu u zaostalom meču 30. kola Premijer lige.

Izvor: MN

Autor: MN

Getty Images

Tim Arsena Vengera preskočio je Mančester Siti i popeo se na treće mesto na tabeli sa 63 boda.

Tobdžije za drugoplasiranim Totenhemom zaostaju pet, a za vodećim Lesterom 10 bodova, četiri kola pre kraja sezone.

Pobedu svom timu, 500. u Premijer ligi, doneo je Aleksis Sančes golovima u šestom i 38. minutu.

Arsenal je krenuo agresivno od samog starta i to je brzo rezultiralo golom. Posle dodavanja Ramzija na oko 25 metara, Čileanac se lepo okrenuo oko protivničkog igrača i pogodio mrežu gostiju sa oko 18 metara.

Najveću priliku u prvom poluvremenu VBA je propustio pogodivši prečku posle kornera. Polovinom prvog dela igre gosti su imali blagu inicijativu, ali Arsenal to brzo „seče“ novim golom.

Sančes je izveo slobodan udarac posle faula nad Ramzijem, golman je samo uspeo da isprati loptu pogledom koja je otišla u njegovu desnu stranu. Sančes je 12. pogotkom ove sezone postao vodeći strelac svog tima, zajedno sa Olivijeom Žiruom.

Arsenal je i u nastavku napadao, želeo još neki pogodak, ali nije uspeo da zatrese mrežu.

Još jednu veliku priliku VBA je ropustio dvadesetak minuta pre kraja. Posle kornera sa leve strane, Rondon stajao je na metar od druge stative, ali kao da nije očekivao loptu pa ju je visoko izbacio.