Sreda, 20.04.2016.

22:39

Juve korača ka tituli, Toti je bog Rima!

Fudbaleri Juventusa nastavljaju put ka novoj tituli sigurnim koracima, a Roma je skoro pa rešila borbu za treće mesto.

"Stara dama" ubedljivo je savladala Lacio 3:0 u 34. kolu i zadržala devet bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca Napoli.

Opet je junak Juventusove pobede bio Paulo Dibala, koji je bio dvostruki strelac protiv Rimljana. Juve od pete uzastopne titule deli još tri boda.

A borba za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona je sve bliža konačnom raspletu. Roma opet nije blistala, ali ima Frančeska Totija.

"Princ Rima" je ušao kao rezerva u igru u 86. minutu i u naredna tri minuta sa dva gola doneo preokret protiv Torina na 3:2.

"Vučica" je tako iskoristila poraze Intera i Fiorentine na gostovanjima u Đenovi i Udinama te stekla ogromnih sedam, odnosno devet poena prednosti nad direktnim rivalima u borbi za mesto koje vodi u kvalifikacije za elitno takmičenje.

De Majo je u 77. minutu srušio Inter za veliko slavlje Đenoe, dok su Sapata i Tero doneli Udinezeu 2:1 protiv "Viole" za bek od zone ispadanja na osam bodova.

Kjevo je iskoristilo dva isključenja igrača Frozinonea u Veroni te deklasirao rivala sa 5:1, za četvrtu pobedu u poslednjih pet kola.

"Leteći magarci" su tako napredovali do deobe osme pozicije sa Lacijom, a na samo su četiri boda od šestoplasiranog Milana.

Palermo je osvojio važan bod u borbi za opstanak, golom Strune u 76. minutu je izbegao poraz od Atalante, bilo je 2:2 na Siciliji.

Empoli je minimalnim rezultatom protiv otpisane Verone verovatno rešio brigu oko opstanka. Junak je bio iskusni Masimo Makarone.