Sreda, 20.04.2016.

22:21

Borusija kroz Berlin do finala Kupa

Fudbaleri Borusije Dortmund igraće u finalu Kupa Nemačke protiv minhenskog Bajerna.

Getty images

Borusija je u drugom polufinalu savladala Hertu u Berlinu sa 3:0 i tako se izborila za veliki derbi u finalu.

Ekipa Tomasa Tuhela bila je favorit pred početak utakmice i u potpunosti je to opravdala pošto je tokom cele utakmice bila znatno bolji rival.

Ipak, Herta se u većem delu dobro branila, pa su gosti tek 15 minuta pre kraja obezbedili pobedu i plasman u finale.

Prvi gol na utakmici u 21. minutu je postigao Gonzalo Kastro koji je natrčao na odbijenu loptu i prelepim udarcem plasirao je loptu u mrežu domaćina.

Dortmund je pritiskao i u nastavku, ali nije uspevao da probije odbranu Herte sve do 75. minuta kada je Šinđi Kagava asistirao, a gol za 2:0 postigao je Marko Rojs. Konačan rezultat postavio je Mkitarjan sedam minuta pre kraja posel dodavanja Rojsa.

Finale Kupa na programu je 21. maja, a ekipa Bajerna je prethodno u utorak u polufinalu savladala Verder sa 2:0.