Sreda, 20.04.2016.

20:36

Kup: Javor u istorijskom finalu na Partizan

Fudbaleri Javora iz Ivanjice plasirali su se u finale Kupa Srbije prvi put u klupskoj istoriji.

Starsport

Oni su u Čačku odigrali 1:1 sa Borcem i tako odbranili pobedu od 2:1 iz prvog meča.

Protivnik Javora u finalu 11. maja biće beogradski Partizan, koji je ranije u gostima pobedio Spartak sa 3:0.

Oba gola postignuta su u drugom poluvremenu i oba su postignuta iz penala. Borac je poveo u 56. minutu pošto je Srdjan Vujaklija izveo jedanaesterac, a Javor je izjednačio u 64. preko Marka Docića.

Obe ekipe imale su nekoliko prilika, a najbolju je propustio Stefan Dražić u nadoknadi vremena, kada je sam istrčao ispred golmana Vladimira Bajića, ali je šutirao pravo u njega.