Utorak, 01.03.2016.

22:38

VBA zaustavio Lester, Čelsi ide ka Evropi

Fudbaleri Lestera remizirali su u 28. kolu Premijer lige i omogućili Totenhemu da se izjednači na prvom mestu u sredu.

"Lisice" su igrale 2:2 sa Vest Bromvičem koji je poveo u Lesteru, gubio na poluvremenu, ali je na kraju ipak uspeo da izbegne poraz.

Ekipa Čelsija slavila je 2:1 u Noriču i primakla se na pet bodova poziciji koja vodi u Ligu Evrope.

Everton je sa 3:1 nadigrao poslednjeplasiranu Aston Vilu u Birmingemu, Bornmut je savladao Sautempton 2:0, dok su Sanderlend i Kristal Palas remizirali 2:2.

VBA je neočekivano poveo u Lesteru preko Rondona u 11. minutu, ali lider Premijer lige stiže do preokreta do poluvremena golovima Drinkvotera i Kinga.

U petom minutu nastavka Gardner donosi izjednačenje, usledio je žestok pritisk "lisica" na gol VBA, ali nisu uspele da zabeleže pobedu.

Ovo je prilika za Totenhem da eventualnom pobedom nad gradskim rivalom Vest Hemom preuzme prvu poziciju, doduše izjednačen sa Lesterom.

Čelsi se polako vraća u vrh tabele, "plavci" su u Noriču zabeležili treću uzastopnu, a četvrtu pobedu u poslednjih šest kola.

Gosti su meč rešili u prvom poluvremenu pogocima Kenedija u prvom i Koste u poslednjem minutu, dok je Redmond 20 minuta pre kraja ublažio poraz domaćina.

Nemanja Matić i Branislav Ivanović su odigrao ceo meč za Čelsi, a kapiten Srbije nije uspeo da klizećim startom spreči gol domaćina.

Everton se takođe vratio u život, golovima Morija, Lenona i Lukakua lako je slavio na Vila parku. "Karamele" su u žestokoj konkurenciji, ali imaju šansu da se izbore za Evropu.

U prilog tome idu rezultati Sautemptona koji polako tone na tabeli. "Sveci" su glatko poraženi u Bornmutu što im je drugi uzastopni neuspeh. Dušan Tadić je igrao poslednjih 20 minuta.

Kuk u prvom i Afobe u drugom poluvremenu su tresli mrežu gostiju i doneli velika tri boda Bornmutu u borbu za opstanak, posele tri meča bez trijumfa.

Sanderlend je vodio posle prvog poluvremena protiv Palasa golom Ndojea, ali Konor Vikam sredinom drugog dela igre u roku od šest minuta donosi preokret sa dva gola.

Međutim, u samoj završnici meča Fabio Borni spasava bod "crnim mačkama" koje ostaju i dalje na granici zone ispadanja.