Nedelja, 14.02.2016.

19:06

Pao i Siti, ’Pevci’ maštaju o tituli!

Fudbaleri Totenhema pobedili su Mančester siti u gostima sa 2:1, u jednom od derbija 26. kola Premijer lige.

Getty images

Ekipa Maurisija Poćetina ovom pobedom je definitivno istakla ozbiljnu kandidaturu za osvajanje titule šampiona.

Totenhem sada na deobi drugog mesta ima 51 bod, isto koliko i Arsenal, a dva manje od prvoplasiranog Lestera. Mančester siti se ovim porazom znatno odaljio od borbe za titulu, pošto je ostao na četvrtoj poziciji sa 47 bodova.

Prvi put posle 2010. godine totenhem je ostvario duplu pobedu protiv Sitija, pošto je bio bolji od tima Manuela Pelegrinija i u prvom delu sezone na svom terenu.

Gosti iz Londona još jednom su pokazali koliko su kompaktni. Odigrali su još jedan odličan meč, imali su znatno manji broj šuteva od igrača Mančester sitija, ali su svoje prilike iskoristili.

Siti je krenuo veoma ofanzivno u želji da dođe do ranog gola, a prilike u provj četvrtini utakmice nisu iskroistili Aguero i Sterling. Do kraja prvog dela nije bilo šansi, a Totenhem je još jednom potvrdio zbog čega ima daleko najbolju odbranu u ligi.

I drugo poluvreme počelo je šansom Aguera, a u 53. minutu gosti su poveli. Sterling je napravio grešku, igrao je rukom u kaznenom prostoru, a Hari Kejn je bio siguran sa penala.

Usledio je veliki pritisak domaćina. Ture je promašio u 57. minutu, a u 74. je izjednačio Ihenačo, koji je u igru ušao osam minuta ranije. On se dobro snašao posle centaršuta Klišija i smireno je poslao u mrežu.

Imao je Siti veliku psihološku prednost i veliku podršku sa tribina u poslednjih 15 minuta, ali je na kraju primio još jedan gol.

Trenutak odluke dogodio se sedam minuta pre kraja. Lamela je povukao loptu kroz sredinu i odlično proigrao Eriksena koji je majstorski prihvatio pas u trku i smireno savladao Harta za veliko slavlje.

U bukvalno poslednjim trenucima utakmice Aguero i Silva imali su velike šanse, ali je ostalo 2:1 za goste. Aleksandar Kolarov igrao je u poslednjih 15 minuta za domaći tim.