Subota, 13.02.2016.

22:55

Liga 1: Nant lako sa Lorijenom, druga pobeda Troje

Fudbaleri Nanta slavili su sa Lorijena sa 2:1, dok je Troja pobedila Ažaksjo sa 3:2 u utakmicama koje su obeležile subotnji večernji termin 26. kola Lige 1.

Izvor: JT

Autor: JT

Getty Images

Najviše golova viđeno je u trijumfu Bordoa nad Genganom sa 4:2, a najmanje u pobedi Bastije nad Remsom sa 1:0, dok je u jedinoj preostaloj utakmici, Monpelje sa 2:0 slavio protiv Tuluza.

Nant je do pobede nad Lorijenom došao golovima u prvih 40 minuta utakmice, a gosti su u samom finišu ostali sa desetoricom igrača, pošto je Lamin Gasama zaradio crveni karton.

Domaći tim je do vođstva doveo Adrijan u desetom minutu, Emilijano Sala je povisio na 2:0 u 39, a konačan rezultat postavio je Benjamin Mukanđo iz penala u 79. minutu.

Nant je zahvaljujući tom trijumfu preskočio Ren i sada je na petom mestu sa 39 bodova, 31 manje od vodećeg Pari Sen Žermena. Lorijen je, s druge strane, ostao na 31 bodu.

Troja je na gostovanju Ažaksju ostvarila drugu pobedu ove sezone, posle malog preokreta, pošto je domaći tim vodio od prvog minuta preko Žaka Zue. Već u osmom minutu, Čauki Ben Sada je izjednačio, Karim Azamum je doneo prednost svom timu u 36. minutu, a isti igrač je samo sedam minuta kasnije povisio na 3:1. Roderik Filipi je svojim golom u 57. minutu samo uspeo da ublaži poraz svog tima, koji je ostao iznad opasne zone.

Troja je uprkos pobedi ostala ubedljivo poslednja sa samo 11 bodova.

U duelu Gengana i Bordoa viđen je niz preokreta – gosti su vodili 2:0, domaći tim se probudio i izjednačio, da bi usledila bolja završnica Bordoa. Unas je u 19. minutu doveo Bordo u vođstvo, da bi Dijego Rolan povisio 2:0 u 37, ali je do kraja poluvremena Tibo Gires primakao Gengan. Markus Koko je izjednačio na 2:2 u 58. minutu, ali je novu prednost gostima deset minuta kasnije doneo Klemon Šantom, a konačan rezultat postavio je Dijabate u samom finišu.

Monpelje je do pobede nad Tuluzom došao golovima Mustafe Jatabarea i Sulejmana Kamare u 24, odnosno 87. minutu. Uroš Spajić odigrao je celu utakmicu u dresu poraženog tima, dok je Aleksandar Pešić ostao na klupi.

Duel Remsa i Bastije rešio je autogol Amarija Traorea u 48. minutu, pa su gosti preskočili svog subotnjeg rivala u borbi za 15. mesto na tabeli.Liga 1, 26. kolo