Četvrtak, 11.02.2016.

22:19

Sevilja remijem do Barselone

Fudbaleri Sevilje potvrdili su plasman u finale Kupa kralja gde će igrati protiv Barselone.

Andalužani su remizirali 2:2 sa Seltom u Vigu u revanšu, ali je sve već rešeno u prvom meču koji je Sevilja dobila 4:0 na svom terenu.

Selta je bila na korak od počasne pobede, vodila je 2:0 u 55. minutu, ali su gosti u finišu stigli do izjednačenja.

Jago Aspas je bio strelac za domaćina u 35. i 55. minutu, Ever Banega smanjuje rezultat u 57, a već u 60. Guideti promašuje penal za domaćina.

To je tri minuta pre kraja meča u Vigu kaznio Jevgen Konopljanka pogotkom za 2:2.

Barsa je u dvomeču bila bolja od Valensija, a finale je na programu 21. maja.