Sreda, 10.02.2016.

22:22

Kup: Bajern i Herta u polufinalu

Fudbaleri minhenskog Bajerna i berlinske Herte plasirali su u sredu u polufinale nemačkog Kupa.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Photo by Lars Baron/Bongarts/Getty Images

Bajern je kao gost savladao Bohum rezultatom 3:0, dok je Herta Heldenhajmu izbegla senzaciju protiv drugoligaša – 3:2.

Bavarci su poveli u 39. minutu preko Roberta Levandovskog, a pet minuta kasnije Tomas Miler promašio je penal posle faula Šimuneka, zbog čega je defanzivac domaćih dobio direktan crveni karton.

Međutim, Bavarci su posao završili u drugom poluvremenu, a pitanje pobednika rešio je Tijago Alkantara po isteku sata igre. Konačan rezultat postavio je Levandovski svojim drugim golom.

Herta je gubila od desetog minuta u gostima pogotkom Fika, ali je do već do 21. preokrenula pogocima Vedada Ibiševića. Na 3:1 je na početku drugog poluvremena povisio Haraguči, da bi Šnaterer u finišu realizovao penal i uneo neizvesnost.

Ipak, trećeplasirana ekipa Bundeslige je izdržala i obezbedila plasman među četiri najbolje ekipe u Kupu.

Bajern i Herta pridružili su se Borusiji Dortmund i Verderu iz Bremena koji su u polufinale ušli dan ranije.