Nedelja, 07.02.2016.

16:28

Arsenal za dva minuta završio posao u Bornmutu

Fudbaleri Arsenala pobedili su Bornmut sa 2:0 u 25. kolu Premijer lige, postigavši dva gola za dva minuta.

Getty Images

‘Tobdžije’ je u vođstvo doveo Mesut Ezul u 23. minutu, da bi Aleks Okslejd-Čemberlen udvostručio prednost samo minut kasnije, a ispostavilo se da je tako postavio konačan rezultat utakmice.

Londonski klub je tako upisao 14. trijumf ove sezone, posle kojeg je skočio na treće mesto na tabeli sa 48 bodova, koliko ima i drugoplasirani Totenhem, ali uz bolju gol razliku, a vodeći Lester mu i dalje beži za pet bodova.

Bornmut je, s druge strane, zabeležio 11. poraz i sada je na 15. mestu tabele, sa 28 bodova, tri više od Noriča, koji je prvi tim u opasnoj zoni.

Arsenal je odigrao dobru utakmicu na gostovanju Bornmutu pred oko 11.000 gledalaca. Imao je veći posed lopte, više prilika, a dve najbolje je i iskoristio i upisao bitnu pobedu.

U 22. minutu, posle odličnog centaršuta unutar šesnaesterca, Olivije Žiru je prvo primio loptu glavom i poslao je Ezilu, koji je reagovao iz prve, a golman domaćih nije ni mogao da reaguje. Već u sledećem napadu, Aron Ramzi je sa ivice kaznenog prostora proigrao Okslejd-Čemberlena, koji je iskosa mirno šutnuo, a lopta se odbila od levu stativu i otišla pravo u mrežu.