Nedelja, 07.02.2016.

14:25

Inter jedva izvukao bod kod 'fenjeraša'

Fudbaleri Verone i Intera odigrali su nerešeno 3:3 (2:1) u prvom nedeljnom meču 24. kola Serije A.

Izvor: SO

Autor: SO

Getty Images

Nerazuri su poveli, domaćin je preokrenuo na 3:1, ali su gosti do kraja ipak uspeli da izbore bod protiv ’fenjeraša’ – trener Roberto Mančini sigurno neće ni time biti zadovoljan, pogotovo što su se u Interu nadali da je pobeda nad Kjevom bila početak izlaska iz krize.

Inter je sada četvrti sa 45 bodova, a Verona je i dalje na dnu sa 15 osvojenih bodova.

Verona nije pobedila Inter 24 godine, još od februara 1992. godine, a malo je nedostajalo da se to sada dogodi.

I sada su ’nerazuri’ bolje počeli, Palasio i Ikardi imali su velike šanse pre negio što je Muriljo glavom posle kornera doveo svoj tim u vođstvo u osmom minutu. To je prvi put ove sezone da je Inter dao gol u prvih 15 minuta.

Nije dugo trajala radost gostiju, pošto je na sličan način domaćin izjednačio – Marone je izveo korner, a Filip Helander bio je najviši u skoku i izjednačio je rezultat.

Inter je potpuno šokiran u 17. minutu – Marone je opet izveo prekid, ovoga puta slobodni udarac, a Eros Pisano ušunjao se između rivalskih defanzivaca i glavom kompletirao preokret.

Brozović na jednoj i Vsolek na drugoj strani propustili su solidne šanse, a u nastavku je Mančini uveo Perišića i Inter je pojačao pritisak. Ipak, Verona je bila ta koja je zatresla mrežu, opet glavom – Marone je izveo korner, a Jonita je povećao na 3:1 u 57. minutu.

Nije Inter odustajao i četiri minuta kasnije Ikardi je na vreme utrčao i iskoristio dobro dodavanje Perišića. Golman Golini osujetio je veliku priliku Palasija, ali nije mogao da uradi ništa kada je Palasio pronašao Perišića na drugoj stativi u 78. minutu – 3:3.

Završnica je bila potpuno otvorena na obe strane – promašivali su Eder, Žilberto i Marone, pa je na kraju ostao na snazi nerešen rezultat.