Nedelja, 07.02.2016.

13:55

Barsa nije blistala, ali pobedila 5. put u nizu

Fudbaleri Barselone pobedili su Levante sa 2:0 (1:0) u prvom nedeljnom meču 23. kola Primere.

Izvor: SO

Autor: SO

Getty Images

U predgrađu Valensije gosti su došli u vođstvo autogolom Navara u 21. minutu, Levante je imao nekoliko šansi, pogodio i stativu, ali je Suares u 92. minutu potvrdio trijumf Katalonaca, peti u nizu.

Barselona sada ima 54 boda, tri više i meč manje od drugoplasiranog Atletika, dok je Levante zakovan za dno sa 17 bodova.

Levante je solidno počeo i imao je šansu preko Dejversona, ali u 21. minutu gosti dolaze do vođstva – Alba je centrirao sa leve strane, a David Navaro je poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Nesrećno primljeni gol samo je nakratko uticao na domaćina, pošto je Suares propustio veliku priliku, ali posle toga se Levante trgao i do poluvremena je vrlo lako mogao da izjednači.

Prvo je pokušao Dejverson, zatim je Džeferson Lerma očajno reagovao u situaciji kada je imao samo golmana Brava ispred sebe, da bi u 36. minutu Morales pogodio stativu posle fantastičnog dodavanja Lerme u prostor.

Do kraja poluvremena Mesi i Dejverson propustili su po polušansu, u drugom je Barsa bila blizu drugog gola, ali je golman Marino nekako intervenisao posle dobrog šuta glavom Rakitića.

Zatim je usledio period nešto nervoznije igre sa nekoliko kartona, nije nastavak bio ni izbliza sadržajan kao prvo poluvreme, kao da je jako sunce uticalo na igrače da prave mnogo grešaka.

Tako je bilo sve do same završnice, tačnije do 92. minuta, kada je Suares ’spoljnom’ potvrdio trijumf Katalonaca na divnu asistenciju Mesija.