Petak, 05.02.2016.

22:20

BL: M'gladbah 'petardom' do 4. mesta

Fudbaleri Borusije Menhengladbah ostvarili su ubedljivu pobedu nad Verderom, prvu posle dva uzastopna poraza u Bundesligi.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Photo by Lars Baron/Bongarts/Getty Images

Menhengladbah je u prvoj utakmici 20. kola nemačkog prvenstva savladao goste iz Bremena, rezultatom 5:1.

Ovim trijumfom Borusija se vratila na četvrtu poziciju sa 32 boda, dok je Verder ostao u zoni ispadanja sa samo 19.

Meč u Menhengladbahu rešen je u prvih pola sata, pošto su u 12. i 31. minutu pogađali Štindl, odnosno Kristensen.

Štoper domaćih je početkom drugog poluvremena zatresao mrežu Vidvalda, ali su se mnogi ponadali da će utakmica postati zanimljivija kada je Pizaro realizovao penal u 56. minutu.

Međutim, petnaestak minuta kasnije dosuđena je najstroža kazna na drugoj strani, a siguran izvođač bio je Rafael. Konačan rezultat postavio je Nortvejt u samom finišu za deseti trijumf Borusije.

Srpski internacionalac Miloš Veljković, koji je pre nekoliko dana stigao u Verder, nije dobio priliku da debituje u novom klubu.