Subota, 19.12.2015.

18:03

Lester nastavio san, Čelsi slavio, šok za Junajted

Fudbaleri Lestera nastavili su sa neverovatnim igrama i rezultatoma pošto su pobedili Everton u Liverpulu sa 3:2 u 17. kolu Premijer lige.

Tim Klaudija Ranijerija slavio je na izuzetno teškom gostovanju i sada ima 38 bodova na čelu tabele, šest više od drugoplasiranog Arsenala.

Ni Roberto Martines i njegov Everton nisu zaustavili najprijatnije iznenađenje evropskog fudbala ove sezone. Rijad Marez je postigao dva gola sa penala, jednom se u strelce upisao i Okazaki, pa golovi Lukakua i Miralasa nisu mnogo pomogli Evertonu.

Žoze Murinjo dobio je otkaz u četvrtak, a njegovo ime je skandirano na tribinama Stamford Bridža, ali i Old Traforda u subotu. Čelsi je bez Portugalca odigrao dobro i bez problema je savladao Sanderlend sa 3:1.

Branislav Ivanović i Nemanja Matić odigrali su ceo meč, a Ivanović je u petom minutu postigao i vodeći gol posle asistencije Vilijana. Na 2:0 je u 13. minutu povećao Pedro, a meč je rešio Oskar u 50. minutu sa penala. Tri minuta kasnije konačan rezultat postavio je Borini na drugoj strani.

I dok je skandiranje Murinju na Stamford Bridžu bilo očekivano, Portugalac je dobio ovacije i na Old Trafordu. Norič je šokirao tim Luja Van Gala sa 2:1, a navijači Junajteda su tokom meča u nekoliko navrata jasno rekli da žele Murinja na klupi.

Junajted je doživeo četvrti poraz u sezoni, nema pobedu na poslednje četiri utakmice i ostao je četvrti na tabeli sa 29 bodova.

Žerom je postigao prvi gol u 38. minutu, a Tetej je u 54. minutu duplirao prednost. Entoni Marsijal dao je nadu Junajtedu u 66. minutu, ali domaćin do kraja nije uspeo da postigne gol.

Poraz Junajteda iskoristio je Totenhem koji je savladao Sautempton u gostima sa 2:0 i sada ima isti broj bodova kao tim Luja van Gala. Dušan Tadić igrao je do 64. minuta za domaćina, a pobedu gostima iz Londona doneli su Kejn u 40. i Ali u 43. minutu.

Kristal Palas je pobedio Stouk u gostima sa 2:1 golom Čung-Jonga u 89. minutu, dok je Bornmut savladao Vest Bromvič u gostima istim rezultatom golom Denijelsa u finišu sa penala.

Njukasl i Aston Vila odigrali su nerešeno 1:1. Domaći tim propustio je priliku da trećom uzastopnom pobedom pobegne iz opasne zone, dok je Aston Vila osvojila važan bod u borbi za opstanak.Njukasl je u prvom poluvremenu bio mnogo bolji rival, ali nije mogao do gola sve do 38. minuta kada je kapiten Koloćini pogodio posle asistencije De Jonga.

Aleksandar Mitrović počeo je meč na klupi, ali je posle povrede Sisea ušao već u 33. minutu. Nije uspeo da postigne gol iako je imao nekoliko dobrih prilika.U nastavku meča Vila je zaigrala mnogo bolje i zbog toga je nagrađena golom Ajua u 61. minutu. Njukasl je sada 17. sa 17 bodova, dok je Vila poslednja sa 10 bodova manje.