Utorak, 15.12.2015.

23:06

Kup: Minimalac Lila, Gengan na penale

Ekipe Lila, Tuluza, Lorijena i Gengana plasirale su se u četvrtfinale francuskog Kupa.

Lil je minimalnim rezultatom savladao Laval, a Lorijen je bio ubedljiv nad Dižonom sa 3:0.

Tuluz je sa 3:1 slavio u Renu, dok je Gengam dva puta stizao prednost Nice i na kraju slavio na penale 4:3.

Lil je drugoligaša Laval eliminisao pogotkom Sidibea 11 minuta pre kraja meča, dok je Lorijen iskoristio igrača više te srušio Dižon golovima Žanoa, Filipota i Mesluba.

Tuluz je u prvom poluvremenu iznenadio Ren, iskoristivši rano isključenje Sile. Ben Jader je pogađao gol domaćina pre i posle crvenog kartona i odveo goste u četvrtfinale.

Nica je dva puta vodila u Genganu, a oba puta je u finišu ostajala bez vođstva. Junak domaćeg tima bio je Salibur koji je u 88. minutu doneo produžetka, a potom u 110. penale.

Iako je Gengam promašio u prvoj seriji, gosti su tri puta bili neprecizni, a tačku na meč postavio je pomenuti junak Salibur.