Utorak, 15.12.2015.

21:06

Preokreti, goleade – Bajer prošao, Gladbah ispao

Fudbaleri Bajera i Verdera plasirali su se u četvrtfinale Kupa Nemačke.

Tim iz Leverkuzena je posle preokreta eliminisao Unterahing pobedom 3:1 na gostovanju kod četvrtoligaša.

I Verder je napravio preokret u gostima, ali protiv bundesligaša Borusije Menhengladbah sa 4:2.

Borusija je u 32. minutu golom Štindla povela protiv Verdera, koji do preorketa stiže u prvih 15 minuta drugog dela igre, pogocima Sternberga i Vestergarda.

U 74. minutu "koltovi" golom Hrgote vraćaju rezultat u egal, ali samo minut kasnije veteran Klaudio Pisaro postiže treći gol za Verder, a pobedu overava Udža tri minuta posle toga.

U nadoknadi vremena domaćin stiže do trećeg gola, a utehu za 53.000 navijača doneo je drugim golom Hrgota.

Unterhahing je iznenadio "farmaceute" golom Bauera u 27. minutu, ali Čičarito donosi izjednačenje četiri minute kasnije.

U desetom minutu nastavka Kisling postiže gol za preokret, da bi pobedu potvrdio Belarabi u 83. minutu, četiri minuta nakon isključenja veznog igrača domaćina Tafertshofera.