Utorak, 15.12.2015.

21:01

Komšija trećeligaš izbacio Đenou

Fudbaleri italijanskog trećeligaša Alesandrije nastavljaju da izbacuju timove iz Serije A u Kupu.

Nakon Palerma, Alesandrija je eliminisala i svog južnog komšiju Đenou, sa 2:1 posle produžetaka na Marasiju.

Junak Alesandrije postao je rezervista Rikardo Bakalon, golom u 114. minutu utakmice.

Gosti su poveli u 47. minutu preko Manuela Marasa, ali je drugom minutu nadoknade vremena Leonardo Pavoleti doneo Đenoi produžetke.

Domaćin je imao više od igre, skoro 30 šuteva ka golu, od čega deset u okvir, ali su samo jednom uspeli da savladaju Vanučija.

Srpski fudbaler Darko Lazović dobio je šansu u 90. minutu meča.

U četvrtfinalu Alesandrija će igrati verovatno sa Romom, koja u osmini finala ne bi trebalo da ima problema sa Specijom.