Nedelja, 13.12.2015.

12:58

Božinov doneo bod Partizanu na Banjici

Fudbaleri Rada i Partizana odigrali su nerešeno 2:2 na Banjici u poslednjem meču 21. kola Superlige Srbije.

Izvor: MN

Autor: MN

Starsport

Rad je do 73. minuta imao dva gola prednosti, do vođstva je stigao preko Trninića i denića, ali je golovima Božinova Partizan izvukao bod.

Rad je na 14. mestu tabele sa 16 bodova, Partizan je na petom mestu sa 33.

Partizan je u susret ušao posle eliminacije u Ligi Evrope i poraza od Augzburga sa 3:1, uz burna dešavanja u Upravi kluba.

Već u petom minutu Partizan je propustio da dođe u vođstvo, kada je penal Ilića odbranio Budaković. Vico je igrao rukom u kaznenom prostoru, kada je rukom sa zemlje pokušao da zaustavi loptu u prodoru Ninkovića, koji je potom i pao. Partizan je nastavljao sa napadima, u dva navarata u prilici su bili Ninković i Ilić.

Rad je pokušavao iz kontranapda da zapreti, a zatim i kažnjava ekipu Partizana u 38. minutu sjajnim udarcem iz slbodonog udarca sa oko 25 metara koji je izveo Trninić.

Partizan je ofanzivno krenuo i u drugom poluvremenu, ali je Rad bio taj koji duplira prednost u 59. minutu. Veselinović je uzeo loptu na sredini terena, krenuo sam po desnoj strani, centrirao je, ispred Kljajića niko nije čuvao Denića, a on sa pet metara glavom duplira prednost svog tima. Ekipa Ljubinka Drulovića je posle primljenog gola igrala veoma loše, ali je uspela da se konsoliduje u poslednjih dvadesetak minuta i iščupa bod.

U 73. minutu Živković je odlično prošao dvojicu igrača po levoj strani, ubacio loptu u peterac, gde je čekao Božinov koji prosleđuje loptu u mrežu. U 80. minutu Živković je izveo slobodan udarac, nije uspeo da prebaci živi zid, lopta se odbila ka njemu, pokušao je još jednom, ali Budaković lako hvata loptu.

Posle samo 11. minuta Partizan preko bugarskog fudbalera poravnava rezultat. Ilić je sa desne strane u peterac ubacio visoku loptu do Ćirkovića, on je glavom spušta do Božinova koji poravnava rezultat. Crno-beli su do kraja pokušavali da stignu do preokreta, ali se odbranama istakao golman Rada i rezultat je ostao nepromenjen.

Tok meča:

Partizan je već u šestom minutu propustio da dođe do vođstva sa penala. Vico je igrao rukom u kaznenom prostoru, kada je rukom sa zemlje pokušao da zaustavi loptu u prodoru Ninkovića, koji je potom i pao, a Budaković je odbranio slab šut Ilića sa bele tačke.

Partizan je nastavio da napada, imao je priliku iz slobodnog udarca sa oko 30 metara, kada je oboren Jevtović. Uspeli su da iznude korner crno-beli, ali fudbaleri Rada otklanjaju opasnost. Nova prilika za goste u 15. minutu. Ninković je po dijagonali proigrao Živkovića, bio je u veoma dobroj poziciji za šut, ali je sebi zakomplikovao situaciju i golman Rada izbija loptu.

Rad svoju šansu traži iz kontranapada, ali do sada nije ozbiljnije zapretio crno-belima.

Inicijativa Partizana je nastavljena, Ninković je dva puta šutirao iskosa sa leve strane, jednom je njegov udarac odbranjen, a jednom je šutirao preko gola. Nekoliko trenutaka kasnije dva uzastopna pokušaja Ilića sa oko 15 metara, prvi šut je odbio jedan fudbaler Rada pravo u noge kapitena Partizana, a onda je on šutirao pored gola.

Potom najopasnija prilika za Rad u 29. minutu, kada je Denić snažnem udarcem sa 20 metara prebacio gol. Građevinari su poveli u 38. minutu. Slobodan udarac izveo je kapiten Trninić, šutirao je snažno, ravno sa oko 25 metara, a Kljajić nije uspeo da zaustavi udarac. Rad je nastavio da napada posle postignutog gola, a na drugoj strani je pokušaj Živkovića zaustavio Budaković.

Na početku drugog poluvremena Partizan je zapretio posle centaršuta Živkovića, Šapnjić je šutirao glavom, ali lopta odlazi pored stative.

Još jedan opasan slobodan udarac za Rad, Trninić je sa velike udaljenosti šutirao, a lopta je otišla malo iznad prečke.

Rad od 59. minuta vodi sa 2:0. Veselinović je dobio loptu na sredini terena, krenuo je sam po desnoj strani, centrirao je, ispred Kljajića niko nije čuvao Denića, a on sa pet metara glavom duplira prednost svog tima.

Partizan igra veoma loše od primljenog gola. Posle kratkog prekida zbog povrede Trninića, Stevanović je bilo u prodoru, ali golman Rada bez problema otklanja opasnost.

Ipak, crno-beli smanjuju na 2:1 u 73. minutu. Živković je odlično prošao dvojicu igrača po levoj strani, ubacio loptu u peterac, gde je čekao Božinov koji prosleđuje loptu u mrežu. U 80. minutu Živković je izveo slobodan udarac, nije uspeo da prebaci živi zid, lopta se odbila ka njemu, pokušao je još jednom, ali Budaković lako hvata loptu.

Posle samo 11. minuta Partizan preko bugarskog fudbalera poravnava rezultat. Ilić je sa desne strane u peterac ubacio visoku loptu do Ćirkovića, on je glavom spušta do Božinova koji poravnava rezultat.

Partizan juri preokret i pobedu u poslednjim minutima. Golman Budaković još jednom je spasao svoku ekipu odbranivši odličan udarac Brašanca.