Subota, 28.11.2015.

22:45

Mihajlović pobedio 'svoje', Milan se penje

Ekipa Milana pobedila je Sampdoriju u poslednjem subotnjem meču 14. kola Serije A – 4:1 (2:0).

Getty Images

Ekipa Siniše Mihajlovića, koji je po prvi put za rivala imao svoj bivši klub, zabeležila je sedmi trijum u sezoni, pa je sada peta na tabeli sa 23 boda, dok je ekipa iz Đenove pretrpela šesti poraz i ostala je 13.

'Rosoneri' su odigrali jedan od najboljih mečeva od kada je srpski strateg na klupi slavnog kluba, a sa po dva pogotka u oba poluvremena lasu otklonili sve dileme oko pobednika.

U prvom meču dana, Torino je golovima u finišu slomio otpor Bolonje.

Milanisti su od prvog trenutka na San Siru znali šta žele, ubrzo su preuzeli kontrolu i počeli da prete golu Marka Vivijana, da bi ga nedugo zatim i savladali.

Strelac vodećeg gola bio je Đakomo Bonaventura u 16. minutu, kada je posle šuta Mamadu Nijanga skrenuo u mrežu sa same linije.

Dvadesetak minuta kasnije domaći su duplirali vođstvo, a mlađani Nijang je posle asistencije upisao i pogodak, iz penala.

Istii igrač je posle samo četiri minuta igre u nastavku postigao svoj drugi pogodak, iskoristivši katastrofalnu grešku odbrane gostiju i lako pogodio prazan gol.

Na 4:0 povisio je rezervista Luiz Adrijano u 79. minutu, posle centaršuta Alesandra Čerčija, da bi konačan rezultat postavio Eder u 87. minutu, donevši gostima počasni pogodak s bele tačke.