Subota, 28.11.2015.

20:27

Vardiju istorija, Lesteru i Junajtedu po bod

Lester Siti i Mančester Junajted remizirali su u derbi meču subotnjeg programa 14. kola Premijer lige – 1:1 (1:1).

Getty Images

'Lisice' su se ovim bodom izjednačile sa Mančester Sitijem na čelu tabele sa po 29 bodova, dok su 'Crveni đavoli' sada treći sa bodom manje.

Duel na 'King Pauer' stadionu obeležio je neverovatni Džejmi Vordi, postavši rekorder po broju uzastopnih pogodaka u Premijer ligi, pošto je golom za vođstvo domaćina u 24. minutu po 11. put zaredom bio strelac.

Ipak, to ovoga puta nije bilo dovoljno za sva tri boda jer je Bastijan Švajnštajger u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, ispostaviće se, postavio konačan rezultat.

U tradicionalnom popodnevnom terminu videli smo čak 23 pogotka na samo pet susreta, a jedan od njih bio je delo i našeg Aleksandra Kolarova.

Kolo se zatvara u nedelju, a na 'Vajt Hart Lejnu' se igra londonski derbi – gde Totenhem Hotspur čeka Čelsi od 13.00.

Duel u Lesteru počeo je opreznom igrom na obe strane, bez previše zaletanja, a odbrane su bez većih problema zaustavljale pokušaje rivala. Nastavilo se u istom ritmu, da bi iz prve prave prilike videli prvi pogodak.

Kristijan Fuhs poslao je savršen pâs sa četrdesetak metara ka Džejmiju Vordiju, a centarfor domaćih je primirio i, pre nego što je Mateo Darmijan uspeo da ga izblokirao, poslao loptu u dalji ugao gola Davida de Hee. Samo sedam minuta kasnije moglo je da bude 2:0 za 'Lisice', ali je Španac ovoga puta bio uspešniji, zaustavivši pokušaj Rijada Maheza.

Činilo se da će Lester sa prednošću otići na odmor, da bi Junajted u poslednjim trenucima prvog dela igre stigao do izjednačenja. Dejli Blind je izveo korner, a Nemac bio najviši u šesnestercu i postigao svoj drugi uzastopni gol u Premijer ligi.

Preuzeo je tim Luja van Gala inicijativu i kontrolisao igru u drugih 45 minuta, ipak, nije uspeo da na kraju stigne do preokreta i sva tri boda. Ponovo je Švajnštajger zapretio glavom, posle četiri minuta igre u nastavku, ali je ovoga puta Kasper Šmajhel stigao da reaguje.

Do kraja susreta, koji su obeležili spori i jalovi napadi gostiju, priliku je imao još Džejson Uloa, ali je njegov udarac u 66. minutu išao po sredini gola, pa De Hea nije imao previše problema da uhvati loptu.