Četvrtak, 26.11.2015.

20:57

LE: Bilbao pomogao Partizanu, gol Đorđevića

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su Augsburg sa 3:2 u okviru petog kola Lige Evrope i na taj način pomogli Partizanu.

Izvor: JT

Autor: JT

Beta/AP Photo/Matthias Schrader

Baskijci su do trijumfa na gostovanju došli posle sjajnog preokreta, koji je kreirao Aduriz postigavši dva gola za četiri minuta u samom finišu utakmice.

Bilbao je na taj način obezbedio prvo mesto u grupi L i prolazak dalje, bez obzira na rezultate utakmica poslednjeg kola.

Takođe, pomogao je Partizanu, pošto šampion Srbije posle pobede nad AZ Alkmarom sa 2:1 ima devet bodova, tri više od Augsburga, od kojeg može i da izgubi u Beogradu u poslednjem kolu za šesnaestinu finala.

Susaeta je bio taj koji je doveo goste u vođstvo u desetom minutu, ali je potom usledilo buđenje domaćeg tima. Prvo je Pjotr Trohovski doneo izjednačenje Augsburgu u 41. minutu, a potom Raul Bobadilja izjednačenje u 59. Međutim, u samom finišu, Aduriz je bio zaslužan za preokret golovima u 83, odnosno 86. minutu.

Grupa G

Lacio je još pred peto kolo obezbedio prolazak dalje, ali nije ništa želeo da prepusti slučaju u duelu sa Dnjiprom i na Olimpijskom stadionu je slavio sa 3:1. Tačku na taj trijumf stavio je srpski fudbaler Filip Đorđević, golom u trećem minutu nadoknade vremena.

Domaći tim je poveo preko Antonija Kanreve u četvrtom minutu, a Bruno Gama je izjednačio u 65. Radost fudbalera Dnjipra nije dugo trajala, pošto je tri minuta kasnije Marko Parolo vratio prednost Laciju, a Đorđević postavio konačan rezultat u nadoknadi vremena.

Filipović je u igru ušao u 70. minutu, četiri minuta posle Sergeja Milinković-Savića, dok je Dušan Basta ostao na klupi.

U drugom duelu, Rozenborg i Sent Etjen su podelili bodove, pošto su igrali 1:1, a Francuzi su zahvaljujući tom raspletu obezbedili mesto u šesnaestini finala.

Aleksander Sederlund je u 40. minutu doveo Rozenborg u vođstvo, ali je bod gostima doneo Nolan Ru u 80. minutu iz penala.

Lacio sada ima 13 bodova na čelu grupe, pet više od Sent Etjena, dok Dnjipro i Rozenborg nemaju šanse za dalji plasman, pošto imaju četiri, odnosno dva boda.

Grupa H

Posle trijumfa Sportinga i Bešiktaša u okviru petog kola u grupi H, situacija u njoj je veoma zamršena. Bešiktaš je slavio protiv Škenderbega sa 2:0 i izbio na čelnu poziciju sa devet bodova, ispred Lokomotive sa osam, posle poraza Moskovljana od Sportinga sa 4:2, a klub iz Lisabona ima sedam. To znači da će međusobni susret Sportinga i Bešiktaša 10. decembra odlučiti o raspletu.

Lokomotiva je vodila od petog minuta golom Majkona, ali je potom Sporting nanizao četiri gola u roku od 40 minuta i rešio utakmicu. Strelci su bili Fredi Montero, Brajan Ruiz, Želson Martins i Mateus Pereira, a poraz domaćeg tima samo je ublažio Aleksej Mirančuk pogotkom u 86. minutu.

Srpski fudbaler Petar Škuletić ostao je na klupi Lokomotive.

U drugoj utakmici te grupe, junak trijumfa Bešiktaša bio je Čenk Tosun, koji je postigao oba gola, u 35. i 78. minutu.

Dušan Tošić je odigrao skoro dve trećine meča za domaći tim, pošto je u igru ušao u 33. minutu.

Grupa I

Fiorentina je u Bazelu vodila sa 2:0, ali je tu prednost uspela da prokocka i tako dovede plasman u narednu fazu u pitanje. S druge strane, švajcarski klub je remijem sa 2:2 i definitivno obezbedio plasman dalje, a posao mu je olakšan posle direktnog crvenog kartona koji je u 26. minutu dobio Fakundo Ronkalja.

Filipo Fernandeski bio je strelac oba gola za Fiorentinu, u 23. i 36. minutu, da bi usledio preokret domaćina preko Mareka Sučija i Mohameda El Nenija, koji su postigli pogotke u 40. i 74. minutu.

U domaćem timu, Zdravko Kuzmanović je ušao u igru u 88. minutu, dok je na drugoj strani Nenad Tomović igrao od 33. minuta.

U drugoj utakmici grupe, Belenenseš i Leh su igrali bez golova i tako zadržali šanse pred poslednje kolo.

Grupa J

Totenhem je trijumfom na gostovanju Karabagu obezbedio mesto u šesnaestini finala zahvaljujući Hariju Kejnu, koji je postigao jedini gol na utakmici u 78. minutu.

S druge strane, Anderleht je slavio na gostovanju Monaku sa 2:0 i pretekao ‘Kneževe’ u borbi za drugo mesto. Belgijanci sada imaju bod više od Monaka, koji ima mnogo teži posao u narednom kolu, pošto gostuje Totenhemu, a Anderleht dočekuje Karabag.

Anderlehtu nije smetalo to što nije smeo da ima podršku navijača u Kneževini, zbog zabrane koja je stupila na snagu posle terorističkih napada u Parizu. Na prvi gol se čekalo do nadoknade vremena u prvom periodu, kada je strelac bio Giljom Žile, a konačan rezultat postavio je Frank Ahempong u 78. minutu.

Grupa K

Šalke i Sparta su rešili sve nedoumice u grupi K pred poslednje kolo minimalnim pobedama na svom terenu. Tim iz Gelzenkirhena je slavio golom Erika Čupo-Motinga u 86. minutu, dok je trijumf Sparti doneo Jakub Brabec, koji je bio strelac u 33. minutu. Praški klub je u poslednjih desetak minuta bio sa desetoricom igrača, pošto je Ladislav Krejči dobio dva žuta kartona.

Šalke – APOEL 1:0