Petak, 06.11.2015.

20:12

Radnik ostavio Vošu u magli 'Karađorđa'

Fudbaleri Vojvodine nastavili su seriju loših rezultata porazom od 2:3 na svom stadionu od Radnika iz Surdulice, u prvoj utakmici 17. kola Superlige.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Vojvodina nema pobedu u poslednjih pet kola, pošto je tri puta izgubila, a dva meča igrala nerešeno.

Trenutno je sedma u prvenstvu sa 22 boda. Radnik je, sa drueg strane, nastavio seriju dobrih rezultata, zabeleživši treću pobedu zaredom, a osmu uzastopnu utakmicu u kojoj nije poražen. Ekipa iz Surdulice je sada deseta sa 20.

Utakmicu je, između ostalog, obeležila gusta magla, koja je značajno smanjila vidljivost na terenu stadiona Karađorđe tokom celog drugog poluvremena, što je više odgovoralo gostima, koji su ceo taj period imali igrača više.

Novosadski klub je poveo u 20. minutu lepim golom Lazara Zličića, koji je šutem sa više od 35 metara pogodio mrežu golmana Radnika Borivoja Ristića. Radnik je izjednačio dva minuta kasnije, kada je Miloš Krstić odlično uposlio Samjuela Ovusua, koji je lako savladao Nikolu Perića.

Vojvodina je od 45. minuta imala igrača manje, pošto je arbitar Lazar Lukić isključio Darka Puškarića koji je kao poslednji igrač odbrane povukao za rame i oborio Ovusua.

Radnik je u drugom poluvremenu došao do dva pogotka prednosti, golovima Slaviše Stojanovića iz penala u 53. i Lazara Arsića u 69. Domaći igrači su do kraja uspeli samo da smanje rezultat, potogkom Aleksandra Stanisavljevića iz jedanaesterca u 83. minutu.