Nedelja, 04.10.2015.

22:40

Debakl Mihajlovića, Fiorentina ’gazi’

Fudbaleri Napolija deklasirali su Milan na San Siru rezultatom 4:0, u poslednjem meču sedmog kola Serije A.

Beta/AP

Napolitanci su neočekivano lako slavili protiv tima Siniše Mihajlovića i sa 12 bodova su se popeli na deobu šeste pozicije na tabeli, dok je Milan ostao 11. sa devet bodova.

Debakl domaćina nagovestio je Alan već u 13. minutu, a u nastavku je u centru pažnje bio Lorenco Insinje koji je bio asistent kod prvog gola.

On je duplirao prednost gostiju u 48. minutu, a bio je strelac i trećeg gola u 67. minutu. Tačku na debakl Milana stavio je Eli autogolom 13 minuta pre kraja.

Sa sjajnim izdanjima ove sezone nastavila je Fiorentina koja je pobedila Atalantu sa 2:0 i sada je prva na tabeli sa 18 bodova, dva više od Intera.

Ljubičasti su do šeste pobede u sezoni stigli golovima Iličića u šestom sa penala, Valera u 34. i Verdua u 90. minutu utakmice. Srpski reprezentativac Nenad Tomović odigrao je ceo meč u pobedničkoj ekipi.