Nedelja, 04.10.2015.

22:18

Loš fudbal, remi u derbiju Madrida

Fudbaleri Atletika i Real Madrida odigrali su nerešeno 1:1 u madridskom derbiju koji je obeležio osmo kolo španske Primere.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Beta/AP Photo/Francisco Seco

Na ’Visente Kalderonu’ nije viđen preterano dobar fudbal, a Atletiko je uspeo i da šesti put uzastopno na svom terenu odoli Realu.

’Kraljevski klub’ propustio je priliku da se vrati na čelo tabele, naročito posle poraza Viljareala od Levantea sa 1:0.

Real je drugi na tabeli sa 15 bodova, koliko imaju Selta i Barselona, dok je Viljareal ostao prvi sa bodom više.

Susret na ’Visente Kalderonu’ počeo je velikom prilikom za Anhela Koreu, koji je već u petom minutu gađao glavom iz neposrede blizine, ali je lopta otišla pored leve stative.

Kazna za taj promašaj stigla je četiri minuta kasnije. Desni bek ’Kraljevića’ Dani Karvahal odlično je prošao po desnoj strani lako izbacivši Filipea Luisa. Usledio je savršen centaršut u srce kaznenog prostora gde je usamljen ostao Benzema koji glavom pogađa mrežu.

Korea je bez dileme bio najraspoloženiji igrač u redovima domaćih na startu, ali nije imao sreće jer je bio zamalo neprecizan. Ipak, u 22. minutu ’Jorgandžije’ su imale najveću šansu da izjednače, pošto je Serhio Ramos skrivio penal nad Tijagom. Defanzivac gostiju spetljao se u dva navrata, to je iskoristio Portugalac i predriblao ga, a sudija Undijano Maljenko je opravdano pokazao na belu tačku. Kejlor Navas izrastao je u jednog od heroja Reala jer je sjajno zaustavio udarac Antoana Grizmana.

Na ovom susretu nevidljivi Kristijano Ronaldo pokušao je prvi put u 34. minutu, da bi finiš prvog poluvremena obeležio nešto mirniji ritam.

Drugi deo igre počeo je pokušajima Fernanda Toresa koji je proslavio jubilej od 200 utakmica u Primeri. Pritisak domaćih je jačao, dok su igrači Rafe Benitesa više pažnje obraćali na odbranu. Navasa je testirao i Džekson Martines koji je ušao, pre nego što je Atletiko izjednačio u 83. minutu.

Na desnoj strani petljao je Arbeloa (ušao u prvom poluvremenu umesto povređenog Karvahala), izgubio loptu, a ona se brzo našla kod Martinesa na levoj strani. Kolumbijac mu je pobegao, zavrnuo na peterac gde je Grizman lukavo pokušao petom. Taj udarac golman iz Kostarike je odbio, ali je na loptu naleteo Vijeto i postigao prvi gol u dresu novog kluba.

Od tog trenutka igrači Čola Simeonea krenuli su po tri boda, a Real može da zahvali jedino čuvaru mreže što je ostalo 1:1. Navas je odbranio sjajan udarac Džeksona, a potom je Marselo izblokirao šut godina glavom.

U prvom meču popodnevnog termina Atletik Bilbao je u jednom od derbija savladao Valensiju rezultatom 3:1. Baski su bili bolji rival na ’San Mamesu’, ali je Valensija bila ta koja je prva povela. U 20. minutu Dani Pareho odlično je izveo slobodan udarac sa 20 metara, prebacio zid i pogodio gornji levi ugao gola koji je branio Gorka Iraisos.

Međutim, nešto manje od 15 minuta kasnije Atletik je izjednačio preko Laporta, koji se najbolje snašao u gužvi posle kornera. On je ostao sam na drugoj stativi i glavom ubacio odbitak u mrežu.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a Bilbao je potpuno kompletirao preokret sredinom drugog poluvremena. Mikael Susaeta je krunisao polukontru i odlično dodavanje Arica Adurica. Devet minuta posle tog gola, Aduric se upisao u strelce i potvrdio trijumf domaćina. Stameni napadač uleteo je između štopera, prihvatio dodavanje Raula Garsije i pogodio donji levi ugao.

Ovim trijumfom baskijska ekipa pobegla je iz zone ispadanja i sada je 13. sa sedam bodova, dok je Valensija ostala deveta sa devet bodova.

Fudbaleri Viljareala doživeli su prvi poraz u sezoni koji ih nije mnogo koštao što se plasmana tiče, a savladao ih je do ovog kola poslednjeplasirani Levante. ’Žuta podmornica’ odigrala je očajnu utakmicu u Valensiji – domaćin je dominirao, šutnuo čak 16 puta, naspram samo tri udarca Viljareala.

Međutim, takva situacija na terenu rezultat je činjenice da je Bojan Jokić, levi bek gostiju, isključen u 36. minutu zbog drugog žutog kartona. Inicijativa Levantea isplatila se u 83. minutu – Nabil Gilas centrirao je sa levog boka, a brazilski napadač pobegao čuvaru i uhvatio odličan volej sa nekih desetak metara.

Povremeni srpski reprezentativac Antonio Rukavina poraz svog kluba gledao je sa klupe za rezervne igrače, dok je Levante ostvario prvi trijumf kojim je skočio na 18. poziciju.