Četvrtak, 03.09.2015.

17:42

Šest utakmica suspenzija za Vilas-Boaša

Trener Zenita Andre Vilas-Boaš suspendovan je sa šest utakmica zbog rasprave sa sudijom u ruskoj Premijer ligi.

Portugalac je u neočekivanom porazu Zenita proteklog vikenda od Krilja Sovjetov (3:1) na svom terenu ušao u žičnu rasparavu sa četvrtim sudijom.

Zbog toga je Vilas-Boaš isključen već u 34. minutu utakmice u Sankt Peterburgu, a zbog verbalnog napada na arbitra FS Rusije ga je još drastičnije kaznio.

Zenit je u trenutku tog incidenta gubio 1:0, izjednačio je početkom drugog poluvremena, ali je u nastavku umesto preokreta usledio potop.

Vilas-Boašov tima posle sedam kola ima šest bodova manje od lidera CSKA, kojem gostuje u sledećem kolu nakon reprezentativne pauze.