Nedelja, 30.08.2015.

22:23

Atletiko razbio Sevilju, kiks Valensije

Fudbaleri Atletiko Madrida ubedljivo su savladali Sevilju 3:0, u derbiju trećeg kola Primere.

Madriđani su maksimalno kaznili otvorenu igru šampiona Lige Evrope te slavili pogocima Kokea, Gabija i Džeksona Martinesa, uz dve asistencije maestralnog Antoana Grizmana.

U drugom meču večeri Valensija je razočarala remijem 1:1 sa Deportivom iz La Korunje na Mestalji.

Sevilja je dominirala na svom terenu protiv Atletika, imala loptu u svom posedu dve trećine vremena, 20-ak šuteva ka golu Jana Oblaka, ali nije bilo prolaza pored slovenačkog golmana.

S druge strane, Atletiko je strpljivom igrom vrebao šansu i surovo kaznio domaćina sa tri gola.

U prvih pola sata Atletiko je preko Tijaga i Grizmana propustio dve šanse da pogodi posle kontranapada, da bi konačno u 35. minutu Koke brzom reakcijom u kaznenom pronašao put do mreže.

Prethodno je Oblak sjajnim intervencijama zaustavljao šuteve Seviljinog Kokea i Tremulinasa.

U drugom delu je Sevilja krenula još agresivnije, Banega i Ljorente su propuštali šanse, a kazna je stigla u poslednjih 11 minuta golovima sa distance.

Prvo je Gabi uz odbitak pogodio sa 30 metara, a onda je fantastičan prvenac postigao Džekson Martines sa više od 20.

Valensija se namučila protiv Deportiva koji je neočekivano dobro parirao domaćinu i zasluženo osvojio bod.

Gosti su krenuli ofanzivno na Mestalji, Alberto i Parada su propustili sjajne prilike u prvih 25 minuta, da bi u 39. minutu Lukas Peres Martines sjajnim udarcem savladao Rajana.

Ipak, u poslednjem minutu poluvremena Alvaro Negredo koristi asistenciju Santija Mine za izjednačenje, pa se očekivao preokret u nastavku.

Redale su se šanse domaćina, ali su promašivali Danilo i De Paul, da bi pet minuta pre kraja Baragan dobio drugi žuti karton i Valensija sa igračem manje više nije mogla da kontroliše ritam meča.

Valensija ima užasan start sezone, osvojila je po bod u prva dva kola, uz tek jedan postignut gol. Isti učinak ima i Deportivo.