Subota, 29.08.2015.

17:54

Siti lako, Čelsi i Liverpul se raspadaju

Pobeda Mančester Sitija i porazi Čelsija i Liverpula obeležili su subotnje popodne u četvrtom kolu Premijer lige.

Izvor: SO

Autor: SO

Beta/AP

Siti je rutinski savladao Votford kod kuće 2:0 golovima Sterlinga i Fernandinja, a ’Plavci’ su odigrali novi očajan meč i izgubili su od Kristal Palasa na svom terenu sa 2:1.

Liverpul je prošao još gore, pošto je na Enfildu izgubio od Vest Hema sa 3:0. U ostalim mečevima VBA je savladao Stouk 1:0, Bornmut i Lester remizirali su 1:1, a bodove su podelili i Aston Vila i Sanderlend.

Prvo poluvreme bilo je prilično mirno na Istlendsu, samo jednom je golman Votforda Gomeš morao ozbiljnije da interveniše. Ipak, već na startu drugog poluvremena Siti je došao u vođstvo – Sanja je centrirao sa desne strane, Sterling je potpuno zaboravljen i sa pet metara je postigao prvenac u dresu ’Građana’.

Samo devet minuta kasnije tim Manuela Pelegrinija duplirao je prednost – Silva je svojim dodavanjem za Fernandinja na desni bok izbacio četvoricu rivalskih igrača, a Brazilac je snažnim udarcem zatresao mrežu.

Votford ceo meč nije uputio udarac u okvir gola rivala, a Siti je zabeležio desetu uzastopnu premijerligašku pobedu.

Aleksandar Kolarov odigrao je svih 90 minuta za lidera na tabeli.

Menadžer Žoze Murinjo vodio je 100. premijerligašku utakmicu na klupi Čelsija i doživeo je tek drugi poraz. ’Plavci’ su bili bezidejni i dekoncentrisani tokom celog meča, pa je tim Alana Pardjua zasluženo slavio.

U prvom poluvremenu Čelsi je jalovo napadao, a najbolju šansu imali su gosti preko Kabaja – Zaha je odlično poslužio Franuza, ali njegov udarac brani Kurtoa.

Sa druge strane, ’Plavci’ su pripretili preko Koste i Fabregasa, ali je Mekarti u oba navrata odlično intervenisao, baš kao i Kurtoa posle udarca Sakoa početkom drugog poluvremena.

U 65. minutu Palas je poveo – posle ubacivanja sa leve strane Aspilikueta je uklizao i sprečio Sakoa da šutne ka golu. Međutim, lopta je ostala ukopana, a Sako ju je poslao snažno i po sredini gola za vođstvo 1:0.

Murinjo je ubacio Falkaa, mladog Kenedija i Loftus-Čika umesto Matića (Ivanović je odigrao celu utakmicu), a Čelsi je zaigrao nešto agilnije i u 79. minutu došao je do izjednačenja – Pedro je centrirao sa desne strane, a Falkao je kao u najbolje dane glavom pogodio bliži ugao.

Očekivao se pritisak Čelsija do kraja, ali samo dva minuta kasnije usledio je hladan tuš. Kenedi, koji je igrao na poziciji levog beka, potpuno je zaboravio Sakoa na drugoj stativi, on je vratio loptu u peterac do Vorda, koji ju je glavom sproveo u mrežu.

Do kraja su ’Plavci’ imali nekoliko polušansi, ali nisu uspeli da dođu makar do boda.

Vest Hem je ostvario prvu ligašku pobedu na Enfildu još od 1963. godine, a sada je ubitačnim kontrama srušio ’Crvene’. Manuel Lancini blistao je na debiju, već u trećem minutu bio je na pravom mestu posle ubacivanje Kresvela i plasirao je loptu u gol.

Minut pre isteka pola sata igre ’Čekićari’ su duplirali prednost – Lovren je užasno reagovao i izgubio loptu blizu svog gola, Lancini je ovoga puta bio asistent, a Nobl je smireno zakucao loptu u mrežu sa petnaestak metarA.

Išlo je od lošeg ka gorem za Liverpul, u 52. minutu Kutinjo je isključen, a to je bio i kraj svih nadanja. Pobedu Vest Hema potvrdio je Sako u nadoknadi vremena.

Golom Vardija u 86. minutu sa bele tačke Lester je izbegao prvi ovosezonski poraz, a prethodno je Kalum Vilson doveo Bornmut u vođstvo, posle het-trika u prošlom kolu.

Stouk je zbog grubih startova Afelaja i Adama ostao sa devetoricom još u prvom poluvremenu, a u nadoknadi vremena prvog poluvremena Rondon je postigao jedini gol i doneo je VBA prvi ovosezonski trijumf.

Skot Sinkler bio je dvostruki strelac za Vilu, ali to nije bilo dovoljno za pobedu, pošto je Sanderlend prvo poveo preko M’Vile 1:0, da bi zatim izjednačio na 2:2 golom Lensa.

U poslednjem meču dana Totenhem i Everton remizirali su na Vajt Hart Lejnu. Hari Kejn bio je blizu da prekine golgeterski post, gol mu je poništen zbog ofsajda u kojem se našao za koji centimetara, a bod ’Karamelama’ spasao je raspoloženi golman Tim Hauard, koji je skinuo zicer baš Kejnu i imao još nekoliko sjajnih odbrana.

Poslednji put kada Totenhem nije pobedio u prva četiri kola bilo je u sezoni 2008/2009, a posle toga menadžer Huande Ramos je otpušten. Videćemo koliko će strpljenja uprava imati sa Poketinom.